Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Karnisze sufitowe nie muszą odstraszać! Sprawdź wspaniałe aranżacje z nowoczesnymi karniszami sufitowymi!

Karnisz sufitowy to niezwykle ważny element wyposażenia tych mieszkań i domów, których właściciele są nadal wierni firanom czy zasłonom. Jeszcze do niedawna w salonach, kuchniach czy sypialniach królowały karnisze drewniane, później producenci zaczęli wychodzić naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, a na rynku pojawiły się karnisze metalowe. Obecnie karnisze są projektowane tak, by również stanowiły fantastyczny element dekoracyjny we wnętrzach. Nowoczesne karnisze sufitowe to strzał w dziesiątkę, jeśli pragniesz estetycznej przestrzeni oraz wspaniałych firan oraz zasłon!

Karnisze elektryczne — nowoczesność i technologia w najlepszym wydaniu

Karnisz sufitowy elektryczny to coraz chętniej wybierane rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz w polskich domach i mieszkaniach. Świetnie sprawdzi się choćby w salonie połączonym z jadalnią, czego przykładem są liczne aranżacje. Subtelne aluminiowe szyny ze specjalną taśmą zębata oraz rolkami na kółkach bez maskownicy prezentują się na tyle delikatnie, iż można je stosować w minimalistycznych, nowoczesnych, eleganckich pomieszczeniach. Pasują zarówno do zasłon w jasnych kolorach, jak i ciemnych. Karnisze elektryczne to najbardziej pożądane rozwiązanie przez osoby zabiegane, które nie są w stanie samodzielnie zająć się domem w 100%. Podłączenie karniszy elektrycznych do aplikacji zainstalowanej w smartfonie pozwoli na ustalenie konkretnych godzin odsuwania i zasuwania firan czy zasłon w pomieszczeniach.

Karnisze sufitowe nie muszą odstraszać! Sprawdź wspaniałe aranżacje z nowoczesnymi karniszami sufitowymi!

Karnisze elektryczne można połączyć z nowoczesnymi LEDami, które zapewnią wnętrzu dodatkowe źródło światła. Karnisze z LEDami fantastycznie wpiszą się w salon wypełniony welurami — zestawem wypoczynkowym welurowym oraz zasłonami z tego samego materiału. Ciepły odcień zasłon połączony z ciepłym światłem wprowadza wrażenie przytulności, w której aż chce się przebywać.

Fantastyczne karnisze na wymiar, które idealnie wpiszą się w Twoje wnętrze

Jeśli jesteś fanem firan i zasłon, z pewnością zadowoli Cię fakt, że obecnie dużo lepszym i trafniejszym rozwiązaniem są karnisze na wymiar. Obecnie jest to bardzo powszechna usługa, która pozwala na maksymalne dopracowanie wnętrza, na maksymalne dopasowanie każdego detalu. Niezależnie od tego, jak duże masz okno w salonie, jak szerokie masz przeszklenie w sypialni — każdy karnisz możesz mieć dopracowany w 100%, co do centymetra. Co więcej — obecnie możliwe jest także wygięcie karniszy w dowolny sposób, dzięki czemu można dopracować każdy wykusz, każde załamanie, bez konieczności przerywania ciągłości karnisza. Decydując się na karnisze na wymiar, można śmiało zamontować firany na wykusz!

Karnisze sufitowe nie muszą odstraszać! Sprawdź wspaniałe aranżacje z nowoczesnymi karniszami sufitowymi!

Szyna KS wygięta w wykuszu za maskownicą — idealny sposób na firany we wnęce

Aluminiowe szyny KS robią furorę. Sprawdzają się jako karnisze sufitowe — te proste, ale też te gięte. Jeśli masz w swoim domu piękne wnętrza poprzecinane załomami czy wykuszami, nie musisz wcale szukać rozwiązania w postaci karniszy łączonych. Szyna KS wygięta w wykuszu za maskownicą to strzał w dziesiątkę! Aluminiowa szyna prezentuje się bardzo elegancko i delikatnie. Jest wytrzymała, a przy okazji może znieść spory ciężar w postaci firan, jak i zasłon. Jej wygięcie oraz dopasowanie na wymiar co do centymetra pozwala uzyskać niesamowite wnętrze, na kształt niekończącej się ściany wykonanej z zasłony. Dodatkowo zastosowana maskownica sprawia, że całkowicie nie widać szyny, a zasłony wyglądają, jakby spływały z sufitu.

Karnisze sufitowe nie muszą odstraszać! Sprawdź wspaniałe aranżacje z nowoczesnymi karniszami sufitowymi!

Karnisz sufitowy podtynkowy lub maskownica

Rewelacyjnym rozwiązaniem, które skrada serca coraz większej ilości inwestorów, są karnisze sufitowe podtynkowe. Zamiennie, jeśli nie ma innej możliwości, można stosować karnisze ze specjalną maskownicą. Nowoczesność we wnętrzach coraz częściej podkreślana jest jak najmniejszą liczbą widocznych elementów, które mają zadanie praktyczne. Nie chcemy ich widzieć, dlatego chętnie wykorzystuje się takie elementy, które można ukryć i takie rozwiązania, które pozwalają uzyskać “czystość” wnętrza.

Karnisze sufitowe nie muszą odstraszać! Sprawdź wspaniałe aranżacje z nowoczesnymi karniszami sufitowymi!

Minimalizm w strefie dziennej można uzyskać, chowając całkowicie karnisz za sufitem podwieszanym. Dzięki temu zyskuje się też fantastyczny efekt “lewitujących” zasłon i firan. W ten sposób zaaranżować można jedną ścianę w salonie, na której są okna — wystarczy umieścić karnisz na suficie podtynkowy bądź zakryć go maskownicą, a następnie zawiesić zasłony, które stworzą swego rodzaju ścianę. Montaż takiego karnisza musi być jednak wcześniej zaplanowany, ponieważ zwykle wykonuje się pod niego specjalną bruzdę w suficie. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem na etapie projektowania budynku lub na etapie projektowania wnętrza przez architekta.

Karnisze sufitowe nie muszą odstraszać! Sprawdź wspaniałe aranżacje z nowoczesnymi karniszami sufitowymi!

Karnisze sufitowe na skosy — doskonałe rozwiązanie dla poddaszy i nowoczesnych stodół

Coraz więcej osób chętnie buduje nowoczesne stodoły, które znane są z tego, iż posiadają duże trójkątne przeszklenia na ścianie szczytowej. Mogą być trudne do zasłonięcia przez standardowe zasłony, ponieważ montaż karniszy sufitowych po skosie sprawi, że tekstylia będą w sposób niekontrolowany zsuwać się same, bez pomocy człowieka. Na szczęście i ten problem może być obecnie szybko i skutecznie rozwiązany. Chodzi o specjalistyczne karnisze sufitowe na skosy, których system został zaprojektowany przez firmę Małgorzata z Poznania. Co więcej — firma opracowała także inny styl szycia zasłon, dzięki czemu te dwa elementy idealnie do siebie pasują, tworząc razem ze skosami i dużymi przeszkleniami niesamowite, zapierające dech w piersiach aranżacje.