690 680 960

Kameralne wesele. Dlaczego warto je zorganizować?

Jeszcze kilkanaście lat temu tradycyjne polskie wesele było kojarzone z huczną zabawą do białego rana, na którą trzeba było koniecznie zaprosić całą bliższą i dalszą rodzinę. Czasy się jednak zmieniają i dziś w gronie przyszłych nowożeńców z Lubina i okolic zdecydowanie nie brakuje już par, które nieco na przekór tradycji, świadomie planują kameralne przyjęcia weselne, z udziałem wyłącznie najbliższych. Za wyprawieniem małej zabawy przemawia całkiem sporo argumentów, które skutecznie udowadniają, że aby wesele było udane, wcale nie musi bawić się na nim setka i więcej gości!

Trend na kameralne wesela. Z czego wynika nowa moda?

Z roku na rok rośnie liczba par, które wręcz nie chcą słyszeć o zapraszaniu na swoje wesele całej bliższej i dalszej rodziny. Zamiast tego, ich marzeniem jest wyprawienie niewielkiej, kameralnej i klimatycznej zabawy, na której wraz z nimi będą bawili się wyłącznie najbliżsi – osoby, które pragną mieć blisko siebie w tym wyjątkowym dniu i podzielić się z nimi swoją radością. Taka zmiana w podejściu do organizacji zabaw weselnych wynika przede wszystkim z większej świadomości i niezależności współczesnych par, a także bardziej praktycznego podejścia do ślubu i wesela. 

Nie ulega bowiem wątpliwości, że organizacja kameralnego wesela w Lublinie jest znacznie łatwiejsza niż wyprawienie hucznego, wielkiego przyjęcia. Wiąże się także z dużo mniejszymi kosztami – największym wydatkiem są bowiem sale weselne, a konkretnie opłata za tzw. talerzyk, czyli wyżywienie dla jednego gościa. Zamiast wydawać na jeden wieczór wszystkie swoje oszczędności lub co gorsza, zapożyczać się na wiele lat, młodzi wolą dziś np. zmienić mieszkanie na większe, zrobić remont czy wybrać się w podróż poślubną w miejsce, które zawsze marzyli odwiedzić. 

Nie wszyscy zakochani pragną świętować swój wielki dzień z daleką rodziną, której często nie widzieli od lat i z którą na co dzień nie utrzymują stałych kontaktów. Ich decyzja o rezygnacji z dużego wesela jest więc w pełni uzasadniona i co więcej, w większości przypadków prowadzi do zorganizowania naprawdę udanej zabawy, mile wspominanej zarówno przez parę, jak i zaproszonych na nią gości.

Gdzie wyprawić kameralne wesele w Lublinie?

Kameralne wesela to jeden z tych weselnych trendów, który z roku na rok zyskuje na popularności. Jego rozpowszechnieniu wśród zakochanych dodatkowo sprzyja coraz bardziej zróżnicowana oferta lokali weselnych w Lublinie – sale weselne to w dzisiejszych czasach już nie tylko duże i przestronne obiekty z założenia przeznaczone na ponad setkę gości, lecz także mniejsze salki, wprost stworzone na kameralne przyjęcia w gronie najbliższych. Takich lokali nie brakuje także w Lublinie!

Kameralne sale weselne są dostępne m. in. w lubelskich hotelach, restauracjach, a także w domach weselnych, które obok dużych, przestronnych sal, dysponują także niewielkimi lokalami, przeznaczonymi na imprezy okolicznościowe mniejszych rozmiarów. Kameralną zabawę z powodzeniem zorganizujemy także w mniej typowych obiektach weselnych – dworkach i pałacach, ośrodkach kultury, a także w wiejskich stodołach i remizach. 

W znalezieniu, wyborze oraz rezerwacji obiektu, który będzie zarówno dopasowany do planowanej liczby gości i stylistyki zabawy, jak i indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdej parze pomoże strona https://www.weselezklasa.pl/, należąca do cenionego przez nowożeńców portalu weselnego Wesele z Klasą. Warto z niej skorzystać tym bardziej, że przy wizytówce każdego obiektu opublikowane są opinie tych użytkowników portalu, którzy mieli okazję skorzystać z jego oferty.

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas