690 680 960

Kalinówka: Trzy osoby trafiły do szpitala po zderzeniu dwóch aut

W czwartek przed południem w Kalinówce zderzyły się dwa auta. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 10 na trasie S12 Lublin – Piaski. Kierujący renultem podczas skrętu w lewo w stronę ul. Droga Męczenników Majdanka wymusił pierwszeństwo na skodzie poruszającej się w stronę Piask. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia obu pojazdów.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Trzy osoby z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Przez kilkadziesiąt minut ruch w rejonie zdarzenia odbywał się z utrudnieniami.

Funkcjonariusze policji ustalają dokładne okoliczności wypadku.

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od naszych Czytelników – Dziękujemy!

2015-07-16 13:37:56
(fot. Nadesłane Kris, Patryk)

13 komentarzy

 1. Po co jest w ogóle zjad na Majdanek w tym miejscu? Przecież za niewiele dalej mozna zjechac w Doświadczalną ewentualnie troche dalej na wiadukcie przy Dekutowskiego.

  • Raz. Ktoś chce jechać w Zorzą.. nie będzie robił koła..Dwa chce zjechać na Olren czy graniczących firm.. Trzy w doświadczalną nie ma miejsca na samochody które chcą skręcić w lewo. Dwie osobówki się tylko mieszczą. Zjad jest potrzeby.. bardzo często z niego korzystam.. i jest to bezpieczny zjazd.. nie wiem jaką nieuważną osobą czy po prostu debilem trzeba być aby tam wjechać pod samochód.

   • Bezpieczny? 😛 Tam nie ma miesiaca bez wypadku 🙂

    • Każdy kto ma tam wypadek powinien oddać prawo jazdy.. Na prawdę jest to jedno z bezpieczeńszych skrzyżowań w Lublinie.. Jest masa które są „trudniejsze” gdzie jest większe natężenie ruchu, gdzie jest ograniczona widoczność.. tutaj wszystko widać jak na tacy i nie trzeba długo stać.

 2. masz racje i nie masz… Masz bo w tym miejscu dochodzi bardzo czesto do wypadków a nie masz, ponieważ jakby wszyscy którzy jezdza tamtedy jechaliby Doświadczalną byłoby zakorkowane jeszcza bardziej skrzyżowanie Witosa/Doświadczalna.. a jeśli jezdzisz tamtedy to powinienes wiedziec jakie tam korki sie robia rano i po poludniu… pozdrawiam

 3. Szanowny – niedoinformowany – autorze. Niniejsze zdarzenie drogowe miało miejsce na skrzyżowaniu ulicy Piaseckiej z Witosa. Trochę logiki czy szanowny autor widział kiedykolwiek tego typu skrzyżowanie na drodze typu „S”. Domyślam się, że gimnazjaliści są za młodzi by mieć prawo jazdy.

  • Polecamy szanownemu jeszcze bardziej niedoinformowanemu Czytelnikowi 🙂 lekturę mapy a następnie komentowanie.

   Wyświetl większą mapę

   To jest skrzyżowanie ul. Piaseckiej z al. Tysiąclecia…Poza tym fragment ul. Piaseckiej jest elementem drogi S12…
   Pozdrawiamy.

 4. Akurat w tym przypadku wystarczyło się zatrzymać, rozejrzeć i przejechać wtedy kiedy nic nie będzie jechało z Lublina… filozofii w tym nie ma 🙂

 5. mnie tam inna kwestia fascynuje w tym skrzyżowaniu. Do Scanii jest pas zjazdowy, do Orlenu jest pas zjazdowy a na skrzyżowaniu musisz jadąc od Lublina wyhamować prawie do zera i skręcić pod dość ostrym kątem blokując prawy pas jezdni. Kto to wymyślił takie „bezkolizyjne” rozwiązanie ?

  • Może dlatego że przed budową S12 Orlen jak i Scania posiadały pasy zjazdowe więc nic nie stało na przeszkodzie aby ich nie było, a na skrzyżowaniu takiego pasa nigdy nie było więc go nie wybudowali bo za duże koszta, przebudowa całego skrzyżowania, ale to i tak nie jest wina braku tego pasa, ponieważ do zdarzeń dochodzi przez skręcających na Majdanek albo z Majdanka na Lublin, nie wiem czy to przez widoczność, ja tam nigdy problemu nie mam, wystarczy się zatrzymać i spojrzeć, uważać czy za skręcającym na Majdanek z Lublina nic nie jedzie. Tyle w temacie.

 6. Wystarczy spojrzeć na jakąkolwiek mapę i zobaczyć że jest to skrzyżowanie Tysiąclecia i Piaseckiej, Witosa jest dalej za węzłem Świdnik, jednak przy tej ulicy Tysiąclecia nie ma żadnych adresów, wszystko jest jako Piasecka, Piasecka również jest częścią drogi S12. Więc skończcie już tą wojnę i czepianie się.

 7. „Krzysiek”,”qwerty” panowie to bardzo stary stereotyp „mnie wypadki nie dotyczą,to tamtych co jadą, co będą jechać,wszystkich innych ale nie mnie”.Nigdy nie miałem wypadku i oby tak zostało,ale na pewno to tak nie działa jak uważacie.Wiem że wystawiają się na stłuczki ale w miejscach gdzie są małe prędkości,znajdźcie mi kamikadze który wystawi się świadomie na tym skrzyżowaniu

 8. a gamoń zwolnił jak nakazuje znak?

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas