Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

To już piąty wypadek z udziałem pieszego w powiecie zamojskim

Wczoraj doszło do piątego w tym roku wypadku z udziałem osoby pieszej na terenie powiatu zamojskiego. Kierujący volkswagenem potrącił 63-latka znajdującego się na przejściu dla pieszych.

Do wypadku doszło we wtorek na ul. Lwowskiej w Zamościu. Policjanci otrzymali wezwanie do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego.

Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący volkswagenem 29-latek, jadąc od strony Kalinowic w kierunku ul. Partyzantów potrącił 63-letniego mieszkańca Zamościa, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Policjanci ustalili wstępnie, że 29-latek tuż przed potrąceniem mężczyzny omijał samochód ciężarowy, który zatrzymał się, aby przepuścić pieszego znajdującego się na pasach. Kierowca pojazdu oraz pieszy byli trzeźwi.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym w trakcie omijania pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, kierującemu volkswagenem policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Czeka go jeszcze odpowiedzialność przed sądem.

68-120342

68-120341

2018-01-17 20:50:57
(fot. Policja Zamość)

11 komentarzy

 1. Cholerny bezmózg z wypierdzianego passerati.

 2. Wieśniaczka na szpileczkach

  Tak sobie myślę (a każdemu się może zdarzyć), że nawet gdyby przed przejściami postawić szlabany, czy inne pół zapory, to i tak znaleźli by się przygłupy rozjeżdżający pieszych na takich przejściach.
  Może by tak wykorzystać naszych bohaterskich misjonarzy afgańskich, przeszkolić ich z kolporterów świętych obrazeczków, na snajperów i obstawić nimi co bardziej niebezpieczne przejścia.
  Wtedy kierowcy przez CB radio mówiliby: „Uważajcie bo na dróżce do np. Zamościa już trzech odstrzelili”.

 3. No bezmózg.

 4. W Lublinie jadąc do pracy wyprzedza mnie na i przed przejściami przynajmniej kilka aut. Większość kierowców nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że robią coś złego.

 5. Dokładnie, na Willowej gdzie przejścia są obok siebie mistrzowie wyprzedzają pasem do lewoskrętu na wysokości Relaksowej. Wszystkim się śpieszy.

  • Śpieszy się, bo baran jeden z drugim nie pomyśli i nie wyjedzie wcześniej, tylko na ostatnią chwilę, jakby korków na drogach nie było.

 6. Winę ponosi również pieszy. Mógłby uniknąć potrącenia gdyby popatrzył czy coś nie jedzie.