690 680 960

Już nie prosto, lecz wiaduktem nad drogą ekspresową. Zmiany na trasie Lublin – Kraśnik

Trwają ostatnie prace wykończeniowe na budowanym odcinku drogi ekspresowej z Niedrzwicy Dużej do Kraśnika. Wprowadzono zmianę w organizacji ruchu.

Wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu na drodze krajowej nr 19 Lublin – Kraśnik. Chodzi o odcinek w Wilkołazie, gdzie trasa krzyżowała się z powstającą drogą ekspresową. Pojazdy zostały skierowane na wiadukt, który przebiega nad ekspresówką.

Dzięki temu wykonawca będzie mógł dokończyć prace związane m.in. z uzupełnieniem oznakowania czy też montażem barier i ogrodzenia.

Jeżeli chodzi o oddanie drogi do użytkowania, to ma to nastąpić już niebawem. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe oraz wykonywane są roboty przy odwodnieniu drogi i obiektach inżynierskich.

Przypomnijmy, jest to ostatni na terenie województwa odcinek drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów, który pozostaje jeszcze w budowie. Podobna sytuacja wygląda na Podkarpaciu, gdzie na otwarcie czeka też odcinek Zdziary – Rudnik nad Sanem.

(fot. GDDKiA)

9 komentarzy

 1. Ta droga powinna być oddana pół roku temu. Nie rozumiem tutaj problemu skoro trafili na podłoże kamieniste w jednym miejscu i musieli sprowadzić inny sprzęt to czemu w tym czasie nie zrobili całej reszty drogi? Teraz od pół roku montują znaki i pasy malują. Ludzie ta droga jest tak ruchliwa, że powinna być wykonana priorytetowo. Teraz będą robić remonty i przyłącza w najgorszych godzinach gdzie każdy z pracy wraca. Jeszcze niech starą (obecną) drogę wojewódzką zaczną remontować.

  • A geniuszu jeśli to tu właśnie było to kamieniste podłoże. Reszty zrobiona już dawno, nawet trochę rozmyta 😁

  • To chyba jakiś pic na wodę z tymi kamieniami. Gdyby nawet jakieś były, to na całym odcinku?! Trudno uwierzyć.

 2. jak by to była berlin-moskwa to już dawno by była …. nie kupuj co niemieckie i francuskie, sam decyduj, bądź władcą swoich pieniędzy i potępiaj ludobójstwo, przenieś nr telefonu, pozbądź się szrotu niemieckiego

 3. Ludzie uspokójcie się, każda inwestycja na taką skalę obarczona jest ryzykiem niedotrzymania zakładanych terminów. Przecież wykonawca nie robi tego komuś na złość, ani dla żartu.

 4. Polaka pocałujesz w d.. pe to i tak będzie miał pretensje ze nie w ten pośladek. Dzwon głośny bo pusty.

 5. To jest tak spier…..one że głowa mała. Firma która robiła projekt tego wiaduktu powinna zostać zamknięta a osoba która to zaakceptowała powinna dostać dożywocie

Kursy walut

 • USD 4.3365zł -0.31%
 • GBP 5.3357zł -0.83%
 • EUR 4.621zł -0.69%
 • CHF 4.7809zł -1.39%

Polub nas