Już jutro uroczyste otwarcie Inkubatora Przedsiębiorczości w Lublinie

W dniu 24 września odbędzie się uroczyste otwarcie Inkubatora Przedsiębiorczości, który znajduje się w Lublinie przy Drodze Męczenników Majdanka 181. Wydarzenie ma charakter panelowej konferencji tematycznej.

Eksperci będą dyskutować na tematy związane z konkurencyjnością i innowacyjnością woj. lubelskiego, rolą IOB-ów we wspieraniu rozwoju społeczno-gospodarczego oraz perspektywami w zakresie rozwoju OZE i budownictwa pasywnego. Gościem specjalnym wydarzenia będzie dr inż. Janusz Marszalec, Prezes Centrum Edisona Sp. z o.o, który wygłosi wykład pt. „Przedsiębiorczość i komercjalizacja wyników badań naukowych: podstawy tworzenia firm start-up. Doświadczenia Finlandii i wnioski dla Lubelszczyzny”.

Uczestnikami spotkania będą przedstawiciele ogólnopolskich i regionalnych instytucji publicznych, przedsiębiorcy, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych z województwa lubelskiego. Planowana liczba uczestników wydarzenia to 160 osób.

Inkubator Przedsiębiorczości został zbudowany przy wsparciu środków z RPO WL w kwocie 4,7 mln zł, przy całkowitym koszcie przekraczającym 8,5 mln złotych. Przeznaczony jest dla powstających oraz istniejących firm o dużym potencjale innowacyjności. Głównym celem działań Inkubatora jest zwiększenie konkurencyjności regionu i stymulowanie innowacyjności oraz rozwój przedsiębiorczości.

Przy wsparciu Inkubatora do roku 2020 powstanie co najmniej 30 nowych przedsiębiorstw w branży OZE, ekobudownictwa i ICT. W Inkubatorze przedsiębiorcy mogą wynająć lokale biurowe i skorzystać ze specjalistycznych usług doradczych. Koncepcja programowa i organizacyjna Inkubatora została rozwinięta w marcu 2015 r. przy wsparciu 3 konsultantów z firmy IBM.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację pod adresem mailowym [email protected] lub telefonicznie : 81 710 19 00.

2015-09-23 07:54:49
(fot. IP)

Artykuł reklamowy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8144zł -0.17%
  • GBP 5.2411zł 0.03%
  • EUR 4.533zł -0.18%
  • CHF 4.1222zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja