Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Już 25 tys. zł za pomoc w ustaleniu sprawcy podrzucenia odpadów. Są też wyniki badań substancji z pojemników

Po raz kolejny wzrosła wysokość nagrody za pomoc w ustaleniu sprawcy podrzucenia niebezpiecznych odpadów w gminie Niemce. Ważna jest każda informacja, gdyż może ona przyczynić się do ustalenia, skąd odpady te pochodzą.

W Centralnym Laboratorium Badawczym Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie wciąż prowadzone są badania próbek substancji pobranych z pojemników, jakie zostały podrzucone na terenie gminy Niemce. O tym, że w sobotę późnym popołudniem w miejscowości Osówka znalezione zostały niebezpieczne odpady, informowaliśmy jako pierwsi. Osiem pojemników znajdowało się na skraju zagajnika, kolejne 20 w pobliżu gminnej strzelnicy, tuż obok kopalni piachu. Wiele z nich było rozszczelnionych, w wyniku czego wydostawały się zgromadzone w nich substancje.

Wstępne wyniki badań wskazują, że tak jak podejrzewano, są to farby, a także ich rozpuszczalniki. Stwierdzono również substancje chemiczne używane w przemyśle. Pozostawione na miejscu ślady wyraźnie wskazują, że pojemniki przywieziono ciężarówką, po czym w pośpiechu zrzucono je tuż przy drodze. Jak nas poinformowali okoliczni mieszkańcy, sprawca musiał działać w pośpiechu. Wjechał na gruntową drogę po czym najprawdopodobniej za pomocą podnoszonej przestrzeni ładunkowej zrzucił wszystko w miejscu, gdzie zaraz zastało to zauważone.

Sprawą zajmują się lubelscy policjanci. Kryminalni z wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzą zakrojone na szeroką skalę działania. Mają też pierwsze podejrzenia, jednak na chwilę obecną, ze względu na dobro prowadzonych czynności, nie chcą zdradzać szczegółów. Jednocześnie Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś wyznaczył nagrodę w kwocie 5 tys. zł dla osoby, której informacje przyczynią się do ustaleniu sprawcy. Wczoraj 10 tys. złotych dołożył właściciel jednej z działek, na którą zostały podrzucone pojemniki z odpadami. Teraz taką samą kwotę zaoferował właściciel drugiej działki. Oznacza to, że nagroda wynosi już 25 tys. złotych.

(fot. lublin112)

23 komentarze

  1. Bogaci ludzie tam mieszkają. Jeden właściciel działki 10tys, drugi dał też 10tys. Fiu fiu. A mówi się że Polakom źle się powodzi!!

  2. Duże auto z HDS-em? Nóż koooowa to nie dziadzio na motorynce przemykający deptanymi sciezkami

  3. Może Maciej wróżbita pomoże.

  4. A może to nasz kochany LAOŚ wyj…ał. Oni też tacy eko do kina nie są

  5. z monitoringu to mogą skorzystać jak pałom ktoś przerysuje kijanke. teraz mają to głęboko bo co ich to obchodzi. a wy dalej wierzcie że policja ma poprawiać bezpieczeństwo. inwigilacja na każdym kroku a co do czego to i tak ***** z tym zrobią. jak trzeba to zobaczą na kamerce i lufe u gnoja, a jak ciężarówki to nie widzieli. macie swoją inwigilacje i cudowną policje. nie martwcie się gnoja z trawka lub typa co przechodzi za przejściem łatwo namierza, ile bezpieczniej haracz ściągnąć z niego, niż z kogoś kto ma firmę i prawników, POLICJA TO JEDNOSTKA NACISKU I GRABIENIA WPŁYWÓW NA RZECZ PAŃSTWA, nic więcej, większe bezpieczeństwo zapewnią kibole i narodowcy, niż policja i politycy, wrazi wojny Ci 2 odrazu wystrzelą z kraju, i róbcie co chcecie.
    a no i oczywiście jak kogoś znajdą, to chciałbym żeby ten typ był sprawcą a nie przypadkowym przedsiębiorca którego oskarżą o coś co nie zrobił żeby uspokoić ludzi i podbić statystyki, jak to w Polsce często bywa.

  6. Chyba wybiorę się do Jackowskiego dam mu kilka stówek a później zgarnę 25 koła

  7. Jeśli są to farby i rozpuszczalniki to możliwe iż jakaś drukarnia czy poligrafia albo lakiernia, pozbyła się niepotrzebnego balastu. NA podstawie badań próbek, powinni już wiedzieć do czego służyły dane lakiery.

  8. Ja wiem kto to był Ale nie powiem napewno mieszkaniec osówki