Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jutro darmowe zwiedzanie zamojskiego zoo

Z okazji zakończenia dużej inwestycji na terenie Ogrodu Zoologicznego w Zamościu, jutro nie będą pobierane opłaty za wstęp. Przygotowano też wiele atrakcji.

We wtorek w Ogrodzie Zoologicznym w Zamościu nastąpi oficjalne otwarcie pawilonu dla hipopotamów karłowatych, tapirów, kapibar i mar patagońskich a także trzech pawilonów dla ptactwa wodnego. Z tej okazji, przygotowano dzień otwarty, w ramach którego, każdy chętny będzie miał możliwość bezpłatnego zwiedzania zoo. Jednak to nie koniec niespodzianek, jakie będą czekały na mieszkańców miasta jak też turystów.

Na terenie Ogrodu ustawione zostaną stoiska tematyczne, gdzie dzieci będą mogły malować, kolorować i wyklejać. Dla trochę starszych przygotowano szereg zagadek związanych z mieszkańcami zoo. Nie zabraknie również konkursów związanych z samym Ogrodem Zoologicznym jak też jego historią. Każdy chętny będzie też mógł wziąć udział w konkursie plastycznym „Zwierzaki-dziwaki”.

Oddawane jutro pawilony powstały w ramach projektu „Modernizacja ogrodów zoologicznych w Zamościu i Łucku oraz opracowanie koncepcji utworzenia strefy rekreacji w Rzeszowie w celu rozwoju transgranicznej kwalifikowanej turystyki przyrodniczej”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007 – 2013. W trakcie wtorkowego dnia otwartego funkcjonariusze Służby Celnej przedstawią zagadnienia związane z tematyką CITES.

2015-10-19 21:34:16
(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. w jakich godzinach ZOO jest we wtorek otwarte?

  2. Mogli przełożyć dzień otwarty na sobotę, niedzielę wtedy by więcej chętnych było i by była większa promocja Zamościa… a tak dziś dzień wietrzny, deszczowy i do pracy trzeba iść…a dzieci do szkół czy przedszkoli. Bez głowy to zrobili… to tak jak oddać do zwiedzania gazoport który jeszcze nie jest dokończony. Czy czasem nie będzie na otwarciu jakiejś „wrednej baby z Radomia” ?

  3. darmowo kiedy leje i ludzie w pracy hehe cfane

Z kraju