Od jutra kierowców czeka zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Diamentowej z ul. Krochmalną

Wykonawca przebudowy skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową w najbliższy piątek planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu. Utrudnienia z przejazdem potrwają w tym miejscu co najmniej rok.

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, informuje, że wykonawca robót w zadaniu „Budowa skrzyżowania ul. Diamentowej w Lublinie z projektowanym przedłużeniem ul. Lubelskiego Lipca 80 oraz ul. Krochmalną” z dniem 6 kwietnia 2018 r. wprowadzi czasową organizację ruchu na odcinku ulic Krochmalnej i Diamentowej, od ulicy Nadbystrzyckiej do wiaduktu kolejowego PKP na ulicy Diamentowej oraz od skrzyżowania ulic Krochmalnej z ul. Diamentową do ulicy Betonowej.

Projekt tymczasowej organizacji ruchu zakłada:

– wyłączenie z ruchu północnej jezdni (po stronie Klubu Jeździeckiego) na odcinku od mostów nad Bystrzycą do wiaduktu kolejowego, po drugi
– zorganizowanie ruchu obustronnego na jezdni południowej (po stronie boiska) wymienionych wyżej ulic stopniowe
– zawężanie jednojezdniowej ul. Krochmalnej, z czterech do dwóch pasów ruchu, na odcinku od ul. Betonowej do skrzyżowania z ul. Diamentową
– ruchem na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową sterować będzie sygnalizacja świetlna.

Zmiany oznaczają, że od najbliższego piątku z ruchu wyłączona będzie północna jezdnia ul. Krochmalnej na odcinku dwujezdniowym oraz jezdnia ul. Diamentowej na wysokości hurtowni materiałów budowlanych.

Na sąsiedniej jezdni ruch pojazdów zorganizowany będzie w taki sposób, że do dyspozycji będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Wjazdem i wyjazdem z jednojezdniowej części ul. Krochmalnej będą te pasy ruchu, które aktualnie służą do zjazdu ze skrzyżowania w ul. Krochmalną w kierunku dworca PKP.

Na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową zostanie wydzielony pas do skrętu w lewo dla pojazdów jadących od strony ul. Jana Pawła II w stronę dworca PKP.

Ten etap czasowej organizacji ruchu potrwa około 6 miesięcy. Całe zadanie powinno zostać zrealizowane do końca kwietnia przyszłego roku. Inwestycja zakłada budowę skrzyżowania dwupoziomowego ze skrzyżowaniem o ruchu okrężnym z sygnalizacją świetlną.

2018-04-05 07:41:07
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

37 komentarzy

 1. Czy przejazd pod wiaduktem Janowska/Nadbystrzycka jest nadal zamknięty?

  • Wahadło jest

   • @pin Dziś jest już wahadło? Było zapowiadane wahadło sterowane sygnalizacją świetlną, ale przynajmniej do wczoraj był normalny ruch bez utrudnień. Dziś nie jechałem to nie wiem. Robota stoi w miejscu. Wczoraj nie widziałem robotników.

   • Wiaduktu ni ma połowy, a miał być tylko remont, a nie rozbiórka.

  • Jest cały czas otwarty. Jeżdżę tamtędy prawie codziennie i nigdy wahadła nie widziałam.

  • kierowca bombowca

   Kto żywy i myślący od Kraśnika , Opola Lub. , Nałęczowa na drugą stronę miasta obwodnicą , jedyne słuszne rozwiązanie.

 2. No to się będzie działo. …do pracy z 15m wczesniej a z pracy z 30m puzniej w domu…….

 3. Super organizacja, połowa miasta rozkopana w tym samym czasie… Janowska/Nadbystrzycka, wiadukt na Diamentowej, Lotnicza, teraz Sulisławicka, Grygowej. A ostatnio było gdzieś słychać o moście przy Gali. Nie wiem jak z drugą częścią Lublina. I teraz jeszcze to, jakby mało było korków, brawo Wy ZDiM Lublin! Ja rozumiem, że inwestycje, że dofinansowania, że czas nagli, ale do ch… nie w tym samym czasie!

 4. Świetnie, że przebudowują to rondo. Jeżdżę tamtędy około raz w tygodniu, a widziałam tam już kilkadziesiąt stłuczek i wypadków.

  • Widujesz tyle wypadków i stłuczek, bo pozostali (zapewne tak jak i Ty) myślą, że skrzyżowanie z okrągłą wysepką, jest rondem, a tu jednak Zonk – TO NIE JEST RONDO !!

   • Rondo Represjonowanych Żołnierzy-Górników

    • „Skrzyżowanie z okrągłą wysepką Represjonowanych Żołnierzy-Górników” chyba niespecjalnie by pasowało. Tak jak pisze PTL, względem kodeksu drogowego to nie jest rondo i ten temat był wielokrotnie poruszany w większości artykułów związanych z tym nieszczęsnym miejscem.

    • Od kiedy nazwa jest ważniejsza od znaków?

 5. W rok chcą taką inwestycję skończyć? Panie Kieliszek, pryma aprylis był 1 kwietnia.

 6. Dodaj jeszcze Dywizjonu 303 przez Wojenną do Wrotkowskiej.

 7. Wychodzi na to ze trzeba z nalkowskich uciekac juz teraz sie długo czeka a co bedzie jak zamkna czesc od stadniny

 8. Super że robią remonty, ale dlaczego wszystkie w jednym czasie wtej samej części miasta. Teraz powrót z Bursaków na Nałkowskich to chyba najszybciej helikopterem.

 9. Ja pracuję w Lublinie , lecz teraz jak wyjadę w poniedziałek to wrócę w piątek wieczorem .

 10. Pracuje na Majdanka mieszkam na Jutrzenki … już zamknięcie Majdanka dało do pieca po drodze mam lotniczą … później remont wiaduktu teraz zamkną połowę jezdni koło stadniny … mówicie będzie lepiej … jasne tylko jeżeli ja mam dziecko w przedszkolu i mam zdążyć do pracy i odwrotnie to teraz będę się przez pół roku zwalniał z pracy i spóźniał do pracy… może ktoś mi za to zwróci bo premia poleci…? i nie krzyczcie że dla dobra ogółu poświęcamy jednostki bo takich jak ja jest BARDZO DUŻO … myślenia nie widzę za grosz u drogowców … Na całym świecie GWARANTUJE się drogi zastępcze obok dróg remontowanych bo jak by nie było to by się z odszkodowań właśnie z tytułu strat pracowniczych nie wypłacili …ale u NAS mamy WAS w d…
  I pytanie kto zaspał z tymi remontami ? Kiedy pieniądze na to były bo wygląda jakby w totka 6-kę miasto trafiło nagle !

  • Wystarczy wstać wcześniej i skrócić poranne posiedzenie na klopie. Ty masz dojechać na czas do pracy, koniec, kropka. Skoro nie ogarniasz tak prostej rzeczy, to współczuję. Zmień pracę, weż kredyt, kup mieszkanie w pobliżu przedszkola i ogarniesz.

   • to jeszcze podpowiedź mu „jak wyjść wcześniej z pracy” żeby zdążyć odebrać dziecko jak przedszkole pewnie zamykają o 17

  • @PIK ma problemy.
   Nikt nie zaprzecza, że remonty są utrudnieniem.
   Ale wiele rodzin radzi sobie codziennie z podobnymi problemami nawet gdy nie ma remontów.
   Często z trudem ale potrafią sobie to jakoś zorganizować odpowiedzialnie i nie żalić się jak jakaś łajza i nieudacznik.
   Dla @PIK nagle wydarzyła się jakaś katastrofa.
   Spóźnienia do pracy… zwalnianie się z pracy…
   A prawda jest taka, że @PIK nie potrafi sobie poradzić z problemem.
   Typowy przykład „złej baletnicy”.

   • A ty księżniczko gdzie pracujesz … może w domu na kompie? Tak jest to problem i umiem o tym mówić a nie godzić się jak bierne cielę na nieudolność drogowców i ich planowania robót drogowych. Jakoś można rozłożyć remonty w czasie … jakoś w tamte wakacje jednego remontu nie robili za to jak tylko we wrześniu studenci zjechali do Lublina ruszyło wszystko … Ja mam czas i na kiblu posiedzieć jak Was to interesuje i zorganizować się wcześniej nie o tym pisze … trzeba troszkę wyczucia i zrozumienia również po drugiej stronie tj kierowców… W cywilizowanym świecie robi się ankiety , badania natężenia ruchu BA roboty NOCĄ !!! A nie rozp.. połowę miasta bo TAK… aaa przedszkole mam w bloku w którym mieszkam… więc bez komentarza i czytajcie ze zrozumieniem… a nie bo pik ma problem no ubawiłem się z rana…

    • Masz całkowitą rację. Sezon studencki to w Lbn sezon prac drogowych, jakby nie można ich było w wakacje zorganizować. Na trasie do pracy same remonty.Ja podobnie do Ciebie, dojeżdzam z tej okolicy na Bronowice i jest to jedna wielka masakra ;( Dziecko w szkole wychodzi ostatnie ze świetlicy, i te miny pani świetlicowej… Nie mam możliwości zwalniać się wcześniej z pracy, żeby zdążyć je odebrać przed zamknięciem świetlicy. Ale punkt widzenia zależy od punktu siedzienia, baran jeden z drugim jadą w innym kierunku to co mają rozumieć.

     • A czemu dzieciakowi nie kupisz biletu miesięcznego? Po lekcjach sobie normalnie wyjdzie na przystanek i do domu pojedzie. Dzieci trzeba też uczyć troszkę samodzielności, a nie wszędzie samochodem wozić. Ja już od 1 klasy podstawówki sam wracałem. I żyję i mam się dobrze.

 11. pozostaje rower

 12. !!!!! PATRZCIE W LUSTERKA MOTOCYKLE BĘDĄ WSZĘDZIE !!!!!

 13. mieszkaniec Kośminku

  do dziś myslałem, ze po zamknięciu DMM będę mogł jeżdzić przez Nowy Swiat i Diamentową. Myliłem się… Zostaje zakup helikoptera.

 14. Pelnomocnik harrego ds. Balladyny

  Kiedy zrobia te wertepy na raclawickich? Tam sie nie da jechac

 15. Bo wybory się zbliżają,to musi władza się pochwalić co zrobiła

  • @mały jesteś jeszcze za mały.
   Wybory faktycznie się zbliżają ale…
   Nagle dzisiaj zauważyłeś, że są jakieś inwestycje drogowe w Lublinie?

 16. I jak jest już ta zmiana? Jechałem dziś rano(po 5)to wiadomo nie było, a jak jest teraz?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9281zł 1.01%
  • GBP 4.7713zł 1.68%
  • EUR 4.3543zł 0.18%
  • CHF 4.0093zł 0.42%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
   Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Berberys Klezmer Band – koncert Hava Nagila
   Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie
   Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon Kryłów – Krecziv
   Festiwal na Trójstyku na błoniach w Orchówku
   Jarmark Królewski – Urodziny Jana III Sobieskiego w Rybczewicach
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.