690 680 960

Jeździł BMW po obwodnicy i próbował zatrzymywać samochody, przy pomocy sygnałów pojazdu uprzywilejowanego

Lubartowscy policjanci zatrzymali mężczyznę kierującego BMW, który na obwodnicy Lubartowa próbował zatrzymywać samochody, przy pomocy sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. Jak się okazało 31-latek był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Lubartowscy policjanci w nocy z niedzieli na poniedziałek, przed północą, otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że po obwodnicy Lubartowa przemieszcza się szare BMW, a jego kierujący przy pomocy sygnałów pojazdu uprzywilejowanego próbuje zatrzymywać inne samochody.

Na miejsce udali się mundurowi, którzy odnaleźli opisywany pojazd i przystąpili do jego zatrzymania, lecz pomimo wydanych sygnałów, jego kierowca kontynuował jazdę. BMW nagle skręciło z obwodnicy w ulicę Kleeberga, a później w ulicę Północną, gdzie finalnie zawiesiło się na krawężniku remontowanego odcinka drogi.

W aucie znajdowały się cztery osoby. Kierowcą okazał się 31-letni mieszkaniec Lubartowa, wraz z nim w samochodzie podróżowali: 25-letni i 26-letni mieszkańcy gminy Niedźwiada, oraz 25-letni mieszkaniec gminy Lubartów. W pojeździe policjanci znaleźli urządzenie wysyłające sygnały świetlne, a w bagażniku z kolei narkotyczny susz roślinny.

Kierujący pojazdem 31-latek był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad pół promila alkoholu. Mężczyzna ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani do czasu wyjaśnienia sprawy.

31-latek odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, posiadanie narkotyków, kierowanie bez wymaganych uprawnień oraz posiadanie w pojeździe urządzenia wysyłającego sygnały świetlne, nie będąc do tego uprawnionym. Za powyższe przewinienia grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(fot. Policja)

26 komentarzy

  1. To PIS go otumanił.

  2. Sygnały świetlne można mieć aby nie były niebieskie ani czerwone.

  3. Lubartów i wszystko jasne… Nie ma weekendu bez pijanych kierowców, młodych ,,mistrzów” kierownicy. A ten chyba chciał pomóc, promować miasto w nowej akcji urzędników. Taki wschodni skansen kulturowo, muzyczno-architektoniczno-merketingowy… Brak dojrzałości, kultury, obycia, szacunku dla innych, za to stare BMW, golf czy inny złom i jazda bez trzymanki…

  4. Hehe ….marka BMW zobowiązuje

  5. Lewart ma jedną obwodnicę a za mało Policji gościu chciał dorobić.

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie