690 680 960

Jesteśmy zmęczeni pandemią, szczególnie w wielkich miastach

Mamy dość pandemii – pokazuje najnowszy sondaż Kantar – taką deklarację złożyło 46 proc. dorosłych ankietowanych mieszkańców Polski, a 42 proc. twierdzi, że jest to trudny czas, ale dają sobie radę. Zaledwie 11 proc. respondentów ocenia dobrze swoje samopoczucie. W obejmującym ponad 1000 osób badaniu nie znalazł się choćby jeden ankietowany, który zadeklarował, że obecnie czuje się lepiej niż przed pandemią.

Wśród najbardziej sfrustrowanych pandemią przeważają kobiety (48 proc. wobec 43 proc. wśród mężczyzn), mieszkańcy wielkich miast (54 proc. w grupie tych z miast powyżej 500 tys. mieszkańców) i w przedziale wiekowym 35-44 lata (53 proc.). Relatywnie nieźle mają się najstarsi – w grupie wiekowej powyżej 65 lat odsetek deklarujących, że mają dość, wynosi „zaledwie” 33 proc.

Okazuje się też, że zainteresowanie polityką koreluje ze zmniejszeniem złego samopoczucia w pandemii: wśród deklarujących, że się nią nie interesują, jest aż 57 proc. tych, którzy pandemii mają po prostu dość (wobec 40 proc. tych, którzy interesują się polityką „bardzo” i 41 proc. tych, którzy „raczej” się nią interesują).

W kontekście rezultatów sondażu Anna Trząsalska z Kantaru postuluje, by nie bagatelizować zdrowia psychicznego. Z badania wynika bowiem, że może być z nim bardzo kiepsko.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 9-14 kwietnia na reprezentatywnej próbie 1006 dorosłych mieszkańców Polski metodą CAPI.

(fot. lublin112.pl, źródło informacji: PAP Serwis Zdrowie)

32 komentarze

 1. Ta cała pandemia jest niektórym na rękę… Np środowiskom nauczycielskim… Dla nich mogło by tak już zostać… Wygoda… A kasa się zgadza…

  • Franiu było zostać nauczycielem, a tak pozostały ci tylko durne komentarze.

  • tylko 46% ankietowanych ma dość tego cyrku….
   większości czyli 54% jest to mniej lub bardziej na rękę …
   tyle w temacie…
   niestety w całym tym cyrku cała budżetówka, lekarze, politycy itp pasożyty żyjące na koszt podatnika nie zdają sobie sprawy że dążą w imię swojej wygody do śmierci swojego żywiciela…
   robakom i innym patogenom się nie dziwię ale niby rozumnym ludziom…?…
   ale na razie jest fajnie… „pandemio trwaj”… aż do śmierci gospodarki i ogólnego krachu… wtedy się to zrzuci na covida jak wszystko….

 2. Źyłem w mieście , teraz od 1, 5 roku źyje w cichym zakątku daleko od miasta i nie narzekam na samoizolację , tak lubię , nie ma tego zgiełku , nie ma tego wszystkiego co jest związane z duźym miastem , nawet TV nie oglądam , chyba źe chcę pogodę prześledzieć na TTV i wiadomości w ” ekspres” .

  • To jeszcze prześledź jak napisać żżżżżżżżżżżżżżżż bo słabo ci idzie.

  • Pacjent a ja żyję w dużym mieście, mam blisko do pracy. Po pracy nie narzekam, mam świetne trasy rowerowe( nie mylic z ścieżkami rowerowymi).
   Telewizje oglądam oczywiście określone programy, ale niezbyt często. Tak lubię.
   Dzieci mają tez blisko do dobrych szkół…
   No i ?

 3. WPROWADZIĆ PASZPORTY COVIDOWE !

  • Niezgodne z konstytucją amebo kowidowa.

  • a nie lepiej od razu „czipa”… ? dodatkowo wydłubać resztki mózgu i wstawić mały procesorek z podstawowymi funkcjami: jeść, pracować, sr….ć, spać… i od czasu do czasu z funkcją ” głosuj”… wszystko oczywiście zdalnie kontrolowane…!

  • Po co? przecież nie ma żadnych dowodów na działanie szczepionek.Nie wiem czy wiecie ale uczestniczymy w eksperymencie medycznym i testowaniu szczepionek a w takich sytuacjach połowa szczepionek to placebo takie są procedury.

   • Celem badań klinicznych jest uzyskanie obiektywnych, nie budzących wątpliwości wyników. Dlatego też stosuje się metodę podwójnie ślepej próby. Część osób badanych otrzymuje produkt badany, natomiast druga część tzw. placebo, czyli obojętną substancję, np. sól fizjologiczną. Osoby badane przydzielane są do jednej z tych grup losowo, często przy użyciu specjalnego programu komputerowego. Nazwa „ślepa próba” wynika z tego, że zarówno badany pacjent, jak i lekarz prowadzący tę osobę nie wiedzą, czy podano badaną szczepionkę, czy placebo. Ujawnienie, do której grupy należała dana osoba, następuje dopiero po całkowitym zakończeniu badania. Metoda ta pozwala bardzo obiektywnie ocenić skuteczność badanego produktu w sposób wolny od autosugestii.

    • q chwale łojczyzny

     za zgodą osoby poddanej ekserymentowi… a taką zgodę (zwaną ankietą..) podpisują nieświadomi króliki doświadczalne dla „szczepionek”…

 4. Alo i takim ja ty wszczepić chipa 😁 a najlepiej żebyś chodził na kablu podłączonym do przedłużacza max 20m z maską na pysku…

 5. Kłamiecie jak umiecie - utwór Nati D

  Kłamiecie jak umiecie Nati D x Morawiecki x Szumowski na bicie Chada xRX Szukajcie aż znajdziecie
  youtube .com/watch?v=4V590X7YPQY
  youtube .com/watch?v=_ahnuMIKXcg

  Katarzyna Treter-Sierpińska: Czy wyroki sądów dot. nielegalności lockdownu zakończą PiS-owską hucpę
  youtube .com/watch?v=v13HILYOLXs

 6. Otwórzcie siłownie oszuści. Tak wyniszcza się naród. Zablokować służbę zdrowia, baseny, siłownie. A potem ojoj ojoj umierają.

 7. Dla urzędników czas pandemii to raj,kwarantanna pism składanych do skrzynek na drzwiach urzędów zero kontaktu z petentem,Najbardziej chroniona i najcenniejsza grupa ludzi,a my takie zera nic warte.

 8. gospodarcze eldorado

  Pandemia jest. A ludzie mają dość plandemii.

 9. Nie „pandemią” a działaniami totalitarystów. Nieznacząca różnica, nieprawdaż?

 10. Chcę mieć dalej podwójną pensję pandemio trwaj.

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas