690 680 960

Jesteś chory lub nie możesz pójść do kościoła? Teraz transjmisję mszy obejrzysz przez Internet

W ostatnim czasie dwie podlubelskie parafie, w Dysie i Motyczu uruchomiły transmisje online w standardzie HD. Jest to oferta parafii skierowana do osób chorych i w podeszłym wieku.

Za przykładem parafii pw. Andrzeja Boboli i Dobrego Pasterza w Lublinie uruchomione zostały transmisje online z parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela w Dysie oraz Matki Bożej Anielskiej w Motyczu.

– Transmisje online z podlubelskich parafii adresowane są do osób chorych i w podeszłym wieku. Bardzo szybko zyskały olbrzymie zainteresowanie zewnętrznej oraz wewnętrznej migracji i po dwóch tygodniach od ich uruchomienia oglądane są z terenu ponad 40 krajów i 400 miast oraz miejscowości całego świata – informuje Andrzej Filipowicz, operator transmisji online.

Skala wirtualnej obecności w tych dwóch podlubelskich parafiach zaskoczyła nie tylko lokalnych duchownych, którzy świadczą tam posługę duszpasterską oraz są administratorami znajdujących się tam kościołów ale również skupionych wokół nich świeckich.

Relację na żywo z mszy można oglądać za pośrednictwem stron internetowych wspomnianych parafii w jakości HD. Transmisje online realizowane są przez 24h. Z Dysa i Motycza dostępne są przez strony: http://parafia-dys.pl/Transmisja-on-line.php oraz www.motycz.mszeonline.pl

2015-03-21 08:11:28
(fot. player zainstalowany na stronie parafii w Motyczu)

11 komentarzy

 1. Jestem osobą starszą i niezbyt sprawną (ale nie umysłowo), jednak znam przyjemniejsze sposoby wypełniania sobie czasu niż oglądanie tego spektaklu. I nie pytajcie dlaczego bo wyjdę na wulgarusa.

 2. nie przeszkadza mi

  To jest twoja sprawa , w co WIERZYSZ , i nie musisz komentować , że ci się nie podoba . Człowiek pozbawiony jakiejkolwiek wiary , jest po prostu cyborgiem. Jestem wierzącym , nie praktykującym katolikiem i dobrze mi z tym , moja wiara nie jest na pokaz .Kiedyś kościół był , jakąś ostoją ludzkiej bezsilności, dziś jest inaczej , bo za dużo wiemy o nim
  jak jest zaangażowany , w sprawy nie związane z tym do czego powinien służyć.

  • Ty też nie musisz komentować skoro nie podoba Ci się opinia innych. To wolny kraj.

   • Tak nie podoba mi się opinia . Tylko ja nie manifestuję swojej nienawiści .To sprawa każdego z osobna , do jakiego bożka się modli.Jaki wolny , narzuca i obwarowuje idiotycznymi przepisami. Wolno to narazie ci tylko odychać i tego nie długo zabronią.

  • Centrum Szczerzenia Resztek Uzębienia

   Więcej tolerancji dla innych panie „nie przeszkadza…”, Każdy może wyrazić swoją opinię i niekoniecznie zgodną z tym co Tobie akurat nie przeszkadza.

 3. Hmm to niby jest taka wielka nowość ? W parafii Dobrego Pasterza jest od dawna taka możliwość

  • A co jest napisane w tekście? I czego tekst dotyczy? Przecież na początku jest informacja „Za przykładem parafii pw. Andrzeja Boboli i Dobrego Pasterza w Lublinie uruchomione zostały transmisje online z parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętego Jana Chrzciciela w Dysie oraz Matki Bożej Anielskiej w Motyczu.”.

   Tak jest to nowość w Dysie i Motyczu. Przed komentowaniem zalecamy czytanie – pozdrawiamy!

 4. A na tacę jak ? Może rozwiązać to płatnym smsami, dostęp do całej 12zl A na błogosławieństwo 2.44PLN.

 5. A jak dać ofiarę na takiej mszy? Czy można wysłać jakiegoś płatnego smsa? Pleban nie może być przecież poszkodowany.

 6. Spokojnie i do tego się dojdzie. Jakieś Premium się wymyśli.

 7. Mietek z tabletek

  Ale was to boli bardzo dobrze że coś takiego jest bo nie wszyscy mogą pójść do kościoła a może chcą, najbardziej piszą i hejtują ci którzy kościół omijają szerokim łukiem ale do gadania pierwsi.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas