Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jest zwiastun nowego filmu „Sami Swoi”, który kręcono w Lublinie. Na razie opinie nie są pochlebne (wideo)

„Sami swoi. Początek” to prequel znanej wszystkim kultowej trylogii. Opowiada o wcześniejszych wydarzeniach, dzięki czemu widzowie mają się dowiedzieć, jak powstał słynny spór Kargula z Pawlakiem. Zwiastun filmu jest już dostępny.

Można już zobaczyć kilka scen filmu: „Sami Swoi.Początek”, jaki na przełomie maja i czerwca realizowano w Lublinie. Skansen był kolejnym miejscem, które wybrano na plan zdjęciowy. Wcześniej filmowcy sporo czasu spędzili w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

Jest to kolejna część kultowej komedii, którą postanowił stworzyć Artur Żmijewski. W tym przypadku chciał pokazać, skąd wziął się konflikt między Kargulami a Pawlakami. Dlatego też akcja filmu zaczyna się w 1913 roku, a więc przed wybuchem I wojny światowej, kończy natomiast w 1945 roku, po zakończeniu II wojny.

W produkcji, która wejdzie do kin 16 lutego 2024 roku, będzie można zobaczyć życie obu rodzin, zanim zostały one przesiedlone z Kresów na Ziemie Odzyskane. W młodego Kazimierza Pawlaka wcielił się Adam Bobik, a we Władysława Kargula Karol Dziuba. W obsadzie są też znane nazwiska. Zbigniew Zamachowski gra ojca Pawlaka, Mirosław Baka teścia Pawlaka, a Janusz Chabior ojca Kargula.

Autorem scenariusza filmu „Sami swoi. Początek”, który powstał na podstawie książki „Każdy żyje jak umie”, podobnie jak wszystkich innych części sagi, jest Andrzej Mularczyk. Tworząc go, inspirował się prawdziwymi wydarzeniami i historią własnej rodziny. Pierwowzorem postaci Kazimierza Pawlaka był jego stryj.

Na razie komentarze widzów oglądających zwiastun filmu nie są pochlebne. Wskazują oni m.in., że z założenia powinien on pokazywać najlepsze fragmenty całego filmu, aby zachęcić do udania się do kin. Jednak użyte tu sceny mają nie robić wrażenia. Jaki odbiór będzie miała produkcja, dowiemy się za kilka miesięcy.

21 komentarzy

  1. Takie filmy obejrzą 18to , 20stolatkowie , dla których oryginał jest lipą i wstyd oglądać .
    Bo to stare filmy są , dla starych ludzi .

  2. Starym się nie spodoba bo im ich młodości nie przypomni. Młodzi może z raz obejrzą bo im szkoda czasu przy takiej ilości oferty filmowej.

  3. No niestety lipa, wrażenia na mnie nie zrobiło. Widać „kalkę” ze starego filmu. Nie przebiją Chęcińskiego na czele z Hańczą i Kowalskim. Takich aktorów już nie ma. A tak w ogóle po co nowa wersja???? Stara jest najlepsza.

  4. Jak się nie potrafi zrobić nic własnego to się wzoruje na cudzych dziełach .Żenada.

  5. Jeszcze nikt filmu nie widział a już się nie podoba ….

  6. Już był odgrzewany kogel kogel,znachor och Karol itp…wszystko lipa.gów..o nie komedie

  7. Witam nie ma to jak stare dobre komedie kręcone za PRL nie ma tam żadnych efektów komputerowych i innego badziewia wszystko kręcone na żywca i to jest najlepsze a te obecne odświeżane wersję to zwykły gniot i dziadostwo

  8. Ludzie to jest „prequel” oceny można dać po obejrzeniu a nie po kilkusekundowym zwiastunie. Ja bardzo chętnie wybiorę się do kina. Nie mogę się już doczekać.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport