Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jest wstępna przyczyna śmierci strażaka z Nieledwi. Generał złożył rodzinie i najbliższym kondolencje

Po zawodach pożarniczych jeden z druhów zasłabł. Przeprowadzona została resuscytacja krążeniowo-oddechowa, jednak życia mężczyzny nie udało się uratować.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie prowadzą czynności związane ze śmiercią strażaka z jednostki OSP Nieledew. Jak już informowaliśmy, w niedzielę na boisku sportowym w Nieledwi odbywały się zawody sportowo – pożarnicze. Zorganizował je Wójt Gminy Trzeszczany wraz z Gminnym Zarządem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

W czerwcu podobne wydarzenia odbywają się w większości gmin. Zawody mają na celu ocenę stanu wyszkolenia członków jednostek OSP jak również popularyzację wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej. Najlepsze jednostki awansują do rywalizacji na poziomie powiatowym, później wojewódzkim, a na końcu krajowym.

Kiedy wszystkie drużyny zakończyły zmagania i ogłoszono wyniki, wydarzenie dobiegło końca. W pewnym momencie, około godziny 14.00, zasłabł jeden z druhów z OSP w Nieledwi. Na pomoc ruszyli jego koledzy, zaalarmowano również pogotowie ratunkowe. Na miejsce przybyli ratownicy medyczni.

Z uwagi, iż u 42-latka ustały funkcje życiowe, przeprowadzona została resuscytacja krążeniowo-oddechowa. Mężczyznę następnie przetransportowano do szpitala. Pomimo wysiłków lekarzy, jego życia nie udało się uratować. Wstępnie wiadomo już, że przyczyną zgonu było nagłe zatrzymanie krążenia. Teraz ma być sprawdzane, co do tego doprowadziło.

Kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym zmarłego druha złożył w imieniu całej braci strażackiej Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Andrzej Bartkowiak. Swojego kolegę pożegnali także strażacy z OSP w Nieledwi: „Z wielkim żalem żegnamy naszego druha, który odszedł niespodziewanie dzisiaj po zawodach strażackich. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim Sebastiana”.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

16 komentarzy

 1. „Pomimo wysiłków lekarzy, jego nie udało się go uratować”

 2. Wstępnie przyczyną zgonu była śmierć.

  • Nie napiszą tego w nagłówku bo nikt nie wejdzie i nie przeczyta… A oficjalnej też się nie dowiemy.

  • Odkrywcze, prawda? Trzeba było czekać kolejny dzień, żeby napisać tak sesnacyjny artykuł. Ehm…

   Współczucia dla rodziny i bliskich.

 3. Szczepień na Covid 19 żniwa się zaczynają.

 4. Pan tak chciał. Chwała Panu.

 5. Szczepiony?

 6. Po ilu dawkach szprycy-gmo?

 7. A jaka jest przyczyna nagłego zatrzymania krążenia? Bo NZK to efekt końcowy lawiny zdarzeń w organizmie…

 8. Trochę treningu strażackiego przed zawodami i doszło do zatrzymania. Pić trzeba umieć.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112