Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Jest nagranie porannego zderzenia ciężarówek na obwodnicy Lublina (wideo, zdjęcia)

We wtorek rano na obwodnicy Lublina doszło do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała wideo, na którym widać przebieg tego zdarzenia.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 9.00 na drodze ekspresowej 12\17 w ciągu obwodnicy Lublina. Na wysokości miejscowości Elizówka, między węzłami Tatary a Rudnik, zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe.

Jak wstępnie ustalono od jadącej w kierunku Warszawy\Rzeszowa ciężarówki odpadło koło. Potoczyło się kilkaset metrów dalej i na najbliższym zjeździe skręciło w stronę drogi krajowej nr 19. Po kilku minutach w stojącą na pasie jezdni ciężarówkę wjechał kierowca drugiej ciężarówki. Odpadające elementy uszkodzonych pojazdów, uszkodził jeszcze przejeżdżający w pobliżu pojazd osobowy. Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia i kompletnie rozbitych pojazdów obaj kierowcy samodzielnie wydostali się z rozbitych ciężarówek, nie odnieśli też obrażeń ciała.

Obecnie trwa sprzątanie miejsca zdarzenia. Udrożniony został jeden pas jezdni, aby kierowcy, którzy utknęli w korku, mogli kontynuować jazdę. Policjanci prowadzą czynności na miejscu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nagranie, na którym widać moment zderzenia obu pojazdów.

– Publikujemy ku przestrodze nagranie z dzisiejszego wypadku na obwodnicy Lublina. Nie zatrzymuj się na drodze ekspresowej. Jeśli Twoje auto uległo awarii, wyjdź szybko za bariery, wezwij pomoc 19111 – czytamy w komunikacie GDDKiA.

 

35 komentarzy

  1. zbierajcie kartony to towar do kik może się cos fajnego trafi 😛

  2. Jak nie ukończyłeś 10 lat życia możesz jeździć rowerem po przejściach dla pieszych w całej Polsce sam

  3. Jeśli będzie jechać z tobą mama,tata,dziadek,ojczym,ciocia ,wujek,babcia,siostra brat ,chrzestni rodzice, sąsiedzi i wszyscy będą opiekunem dziecka poniżej 10 lat to wszyscy poruszają się zgodnie z kodeksem ruchu drogowego RP

  4. kierowca tira, najmądrzejszy w całej wsi

Dodaj komentarz