690 680 960

Jedna ulica, dwie podobne sytuacje. „Gdzie wszystkim się śpieszy?” (wideo)

Włos jeży się na głowie na widok tego, co wyprawiają kierowcy na tym nagraniu. Wideo zostało zarejestrowane na ul. Nałkowskich w Lublinie.

Nagranie pojawiło się na profilu Autobusem po Lublinie i zostało zarejestrowane na ul. Nałkowskich. Widzimy na nim dwie podobne sytuacje, w których kierowcy nie zważając na znaki wyprzedzają pojazd komunikacji miejskiej…na przejściu dla pieszych.

Nie dość, że kierujący pojazdami decydują się na tak ryzykowany manewr, to jeszcze próbują „wcisnąć się” na siłę przed pojazd komunikacji miejskiej, zmuszając jego kierowcę do nagłego hamowania.

Ku przestrodze!

(fot. wideo Autobusem po Lublinie)

50 komentarzy

 1. Ci głupi wozid… powinni teraz codziennie wieczorem w ramach prac społecznych przez okres 3 mcy sprzątać autobusy aby w końcu zrozumieli że autobus jest długi i podlega innym prawom niż malutkie prywatne wozidełka. Duży autobus ogranicza widoczność i wyprzedzanie to jest proszenie się o kłopoty- czy nie lepiej jechać za nim do zatoczki gdzie on chętnie przepuści wszystkich gniewnych kubiców.

 2. Nałkowskich to stan umysłu …

 3. Ja tu bardziej widzę przyśpieszanie kierowcy MPK podczas wyprzedzania, czyżby kierowca autobusu nie znał przepisów???

  • Dokładnie! Ma prawo ruszyć, ale w momencie wyprzedzania nie powinien przyspieszać i kierowca osobówki podejrzewał, że autobus dostosuje się do przepisów i sam zmieści się przed przejściem. Nagraniem powinna zainteresować się policja.

   • Myslisz/jeżdzisz zapewne podobnie jak ci wyprzedzający bezmózgie cwaniaki jesli szukasz dla nich usprawiedliwienia. Autobus zapewne przed ruszaniem miał właczony kierunkowskaz i zgadnij co kierowca osobówki powinien zrobić- podpowiem powinien umozliwić mu właczenie sie do ruchu a nie gazu i JA BEDĘ pierwszy. Taka nasza narodowa zakompleksiona jazda niestety, człowiek chociaż na drodze osiągnie SUKCES/DOWARTOŚCIUJE SIĘ wyprzedzając autobus, albo innego powolniaka, żenujące ale to sie dzieje stale.

    • „Autobus zapewne przed ruszaniem miał włączony kierunkowskaz”.
     Zapewne tu nie wystarczy. Kierowcy MPK notorycznie nie włączają kierunkowskazów, więc jako kierowca samochodu widzisz stojący autobus na przystanku, nic nie jedzie z naprzeciwka, więc wyprzedzasz, a tu w połowie manewru autobus sobie rusza…

   • Powinni cię zesłać na Madagaskar, dożywotnio, branie .

 4. Tusk oddaj moje pieniądze z OFE

  Nałkowskich Romera i Samsonowicza to stan umysłu. Nie znam prawie nikogo z małym wyjątkiem kto byłby tam normalny. Do tego jeszcze Slomkowskiego i Fulmana bliźniaczo podobnie ulice. I ludzie też

 5. Rzeczywiście, polscy kierowcy to chamy i buce, które uważają, że jeśli wystąpują na drodze jakiekolwiek utrudnienia, to daje im to „moralne prawo” do łamania przepisów. Czyli np. jest korek – pojedziemy po chodniku, przecież nikt nie idzie, co się stanie wielkiego? Nie ma gdzie zaparkować – parkujemy gdzie popadnie: na miejscu dla inwalidów, na terenie zielonym, na chodniku. Samochód przed nami jedzie „za wolno” (cokolwiek to znaczy) – wyprzedzamy go jak tylko sie da: po powierzchni wyłączonej z ruchu, po poboczu, na odcinku drogi z podwójną ciągłą. Tak samo tutaj – autobus nam „tamuje ruch”, no to przecież nie będzi się za nim „wlekli” i zatrzymywali za każdym razem, kiedy on staje na przystanku.

  Z drugiej strony, jeśli już muszą być tam jakieś przystanki bez zatok, to na czym polega problem, aby wyznaczyć je tak, aby nie znajdowały się tuż przed przejściami dla pieszych? Wystarczy jeśli przejście jest 20 metrów dalej i już wilk syty i owca cała – kierowcy mogą legalnie taki autobus ominąć/wyprzedzić, a piesi też są bezpieczniejsi, bo nienarażeni na głupotę „posiadaczy prawa jazdy”, dla których omijanie/wyprzedzanie tuż przed PDP nie jest żadnym problemem.

  Nie wiem, ale jak dla mnie na tej ulicy te problemy są tworzone trochę na siłę.

  • Sęk w tym, że po to są te przejścia dla pieszych przy przystankach, żeby ci piesi mogli na te przystanki dojść możliwie krótką drogą. A tak w ogóle na marginesie – nie rozumiem, dlaczego prawie na polnej drodze, gdzie naokoło hektary – przystanki nie mają zatoczek

 6. Konfidenci kamerkowi plaga

Kursy walut

 • USD 4.3518zł -0.51%
 • GBP 5.3364zł -0.1%
 • EUR 4.6856zł -0.12%
 • CHF 4.75zł -0.26%

Polub nas