Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jedna osoba poniosła śmierć, 6 zostało rannych, w tym 2 dzieci. Tragiczny tydzień na drogach powiatu tomaszowskiego (zdjęcia)

Od 19 do 24 października służby ratunkowe z terenu powiatu tomaszowskiego pięciokrotnie były dysponowane do wypadków drogowych. W wyniku nieszczęśliwej serii zdarzeń jedna osoba poniosła śmierć, a 6 zostało rannych, w tym 2 dzieci.

Czarna seria wypadków rozpoczęła się w czwartek 19 października w miejscowości Czartowczyk, gm. Tyszowce. Tam doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego z samochodem osobowym. Z kolei 22 października w Wierszczycy, gm. Jarczów 26-letni kierowca osobowego fiata uderzył w przydrożne drzewo. Strażacy do ewakuacji poszkodowanego wykorzystali zestawy hydrauliczne.

23 października w Dobużku, gm. Łaszczów doszło do tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego 27-letni mężczyzna poniósł śmierć, a 24 października w Dąbrowie Tomaszowej, gm. Tomaszów Lub. doszło do kolizji dwóch pojazdów osobowych (najechanie na tył pojazdu poprzedzającego)

Również 24 października w miejscowości Poturzyn gm. Telatyn kierujący samochodem marki volvo przejechał skrzyżowanie wjeżdżając na posesję, na której zderzył się z zaparkowanym pod wiatą pojazdem marki Daihatsu.

Łącznie w samym październiku tomaszowscy strażacy uczestniczyli w 9 zdarzeniach związanych z wypadkami samochodowymi, w wyniku których 1 osoba poniosła śmierć, a 16 zostało rannych.

źródło KP PSP Tomaszów Lubelski

6 komentarzy

 1. Bądźmy sprawiedliwi, nie tylko strażacy uczestniczyli w tych 9 zdarzeniach związanych z wypadkami samochodowymi, w wyniku których 1 osoba poniosła śmierć, a 16 zostało rannych. Nawet pozostałe służby ratunkowe udowodniły swoją potrzebę istnienia.

 2. To po to są drzewa przy drodze aby można było by się szybko zatrzymać.

 3. Policja nie powinna podawać w komunikacie że powodem było najechanie! Tylko bandycka jazda na zderzaku i właśnie tym policja powinna zacząć się zajmować a sejm powinien ustalić takie prawo żeby nikomu to sie nie opłacało i kosztowało 10000 zł wzwyż w zależności od klasy i mocy auta!!!!
  A @lublin112 powinien zacząć piętnować takie zachowania w każdym swoim artykule!

 4. Fiat punto, auto bardzo tekturowe już w testach zderzeniowych wybadało słabo, do tego kilkanaście lat i korozja ja bym takim czymś rodziny nie woził.

  • Wierna słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

   Nie każdy ma tak dobrze ustawionego tatusia jak ty, że tylko nówka wprost z „saloonu”, niektórzy często latami składają, żeby kupić 10 letnie auto.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo