690 680 960

Jeden zatrzymał się przed przejściem, drugi nie zdołał wyhamować (zdjęcia)

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zderzenia dwóch pojazdów, jakie miało miejsce po południu na ul. Łęczyńskiej w Lublinie. Na miejscu pracują policjanci.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 13 na ul. Łęczyńskiej w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Krzemionki zderzyły się dwa pojazdy: osobowy i dostawczy. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż oba pojazdy poruszały się w kierunku ul. Hutniczej. Kierujący volkswagenem mężczyzna zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Z kolei jadący za nim kierowca dostawczego peugeota nie zdołał wyhamować w wyniku czego wjechał w tył volkswagena.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kierowcę volkswagena przetransportowano do szpitala. Teraz pracują tam policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Nie ma utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112, nadesłane – Krzysztof)

6 komentarzy

  1. Kurier poganiacz?

  2. zwrot „nie zdołał wyhamować” sporo umniejsza winę dostawczaka, bo gdyby zachował właściwy odstęp, to by wyhamował … zwrot „bezmyślnie najechał na tył poprzedzającego auta” jest zwrotem właściwym 😛

  3. Jeszce z pięć lat i się nauczą ameby uważać, chociaż wyrok za zabicie 6-cioletniej dziewczynki na przejsciu i czerwonym świetle w wys. 3 lat to kpina z rodziców. Uzasadnienie: bo jest młody. Dla sędziego ,,kalkę” poproszę.

    • Jakby się policja do roboty wzięła, to mniej niż 5 lat by wystarczyło. Ale Policja woli pouczać, albo odblaski dzieciom rozdawać.

  4. Przyczyna zawsze ta sama .Brak odpowiedniego dystansu od poprzedzajacego auta .Standard wśród zderzakowców

  5. W 70% to jest brak odpowiedniego odstępu. Ale 30% to nagłe hamowaniebo ktoś wygląda jakby szedł w kierunku przejścia. Od jesieni się po mieście ciężko jeździ bo ludzie robią tak głupie rzeczy, że trzeba mieć oczy do okoła głowy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej