690 680 960

Jeden z większych przemytów papierosów udaremniony w tym roku na wschodniej granicy Polski (zdjęcia)

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt ponad 55 tys. paczek papierosów. Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były w ciężarówce wjeżdżającej z Białorusi do Polski. Rynkowa wartość zatrzymanych papierosów to ponad 835 tys. złotych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Terespolu oraz Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, skontrolowali samochód ciężarowy powracający z Białorusi do Polski.

Podczas prowadzonej kontroli funkcjonariusze ujawnili w naczepie zestawu ciężarowego pakunki owinięte czarną folią. W pakietach znajdowały się papierosy różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 55 090 paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 835 tys. zł.

Do sprawy zatrzymano 40-letniego obywatela Polski, który był kierowcą kontrolowanego zestawu ciężarowego. Papierosy, przewożony ładunek oraz pojazd zostały zatrzymane do dalszego postępowania. Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Terespola.

(fot. NOSG)

11 komentarzy

 1. Do kremlobotów, zabierajcie tych swoich braci zawijaczy stóp, my tu ich nie chcemy.

 2. A koło novej jakoś chandluja

  • Bo to była prowizja dla celników. Oni się wykazali, dostaną nagrody, a pełny wjechał. Nie martw się pod NOVA nie zabraknie. W innych miejscach zaopatrzenia też pewnie nie.

  • Handlują, bo nic im nie można udowodnić, bo żaden z nich nie ma lewych papierosów przy sobie.

 3. Dżesica (koleżanka Brajanka)

  Jak to w ciężarówce wjeżdżającej z Białorusi do Polski ? Przecież podobnież zamknięto przejścia graniczne z Białorusią.

 4. Propaganda w mediach. 80 % przemycanych papierosów czy alko idzie z Ukrainy a media typu 112 piszą o Białorusi tylko

  • Bo przejścia Pol-Ukr działają normalnie, więc przemyt idzie taki jak był przed wojną. Na początku wojny było moratorium na kontrole – nikogo i niczego nie sprawdzano. Po dwóch miesiącach przywrócono kontrole na fajki i alkohol – ile się tego wtedy znajdowało… Ale nikt o tym głośno nie powie, bo przecież musimy pomagać biednym kolegom ze wschodu.

   • Dziwne, ze skrót u-k-r przeszedł jeszcze niedawno był cenzurowany jako obraźliwy, (choć fin o Finlandczyku już nie).

 5. nie kryty krytyk

  a te 20 tys paczek z magazynu policji w zamościu się znalazło ??a nie sory tam całe hordy ludzi chodzą każdy mógł zawinąć 20 tys paczek fajek xD

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas