Jeden przywłaszczył portfel, drugi nie zapłacił za perfumy. Tych mężczyzn poszukują policjanci (wideo, zdjęcia)

Policjanci z Lublina i Krasnegostawu poszukują mężczyzn do spraw kradzieży. Jeden z mężczyzn przywłaszczył portfel jednego z klientów sklepu w Krasnymstawie, drugi zaś podejrzewany jest o szereg kradzieży na terenie całego kraju.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w lipcu tego roku w jednym z dyskontów w Krasnymstawie. Jeden z klientów po zapłaceniu za zakupy pozostawił przy kasie portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Gdy odszedł z zakupami, to stojący za nim klient, przywłaszczył go nikomu nic nie mówiąc. Całe zdarzenie wraz z wizerunkiem sprawcy zostało zarejestrowane przez sklepowy monitoring. Po obejrzeniu zapisu widać jak mężczyzna, podnosi z pozostawiony portfel, pospiesznie chowa, następnie po zapłaceniu za swoje zakupy wychodzi ze sklepu.

Mężczyzna który dokonał przywłaszczenia, miał ciemne włosy i ubrany był w koszulkę typu „polo” w czarno-białe paski.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają informacje o tym zdarzeniu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Krasnymstawie tel. 82 5756210 lub najbliższą jednostką Policji.

Zobacz zdjęcie 1 zdjęcie 2

Do kradzieży dochodziło w sierpniu i wrześniu w galeriach handlowych. Łupem sprawcy padały przede wszystkim drogie perfumy. Mężczyzna wchodził do sklepów i wykorzystując nieuwagę personelu brał z półek towary, które od razu chował w specjalnie przystosowanych torbach, by uniknąć wykrycia zabezpieczeń przez bramki.

Na terenie Lublina mężczyzna dwukrotnie dokonał kradzieży perfum oraz raz okularów przeciwsłonecznych. Z ustaleń lubelskich policjantów wynika, iż mężczyzna na swoim koncie ma również inne kradzieże m.in. na terenie Koszalina, Torunia i Warszawy.

Wizerunek sprawcy nagrały kamery monitoringu. Jeżeli ktoś go rozpoznaje proszony jest o kontakt z I komisariatem Policji w Lublinie przy ul. Okopowej 2b tel. (81) 535 45 73), IV komisariatem Policji w Lublinie przy ul. Zana 45 (tel. 81) 535 48 00) lub VI komisariatem Policji w Lublinie przy ul. Gospodarczej 1b, tel. (81) 535 47 80 ew. z najbliższą jednostką Policji pod nr 112.

Zobacz wideo
Zobacz zdjęcie 1 zdjęcie 2

(fot. wideo Policja Lublin/Policja Krasnystaw)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Ten drugi patałach ewidentnie na gościnnych występach, więc portal lokalny raczej niewiele pomoże. Trzeba do TVP albo, za przeproszeniem, TVN.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą