Sobota, 20 lipca 202420/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jeden kierował autem, trzech zaś rowerami. Wszyscy byli nietrzeźwi

Janowscy policjanci na terenie powiatu zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących pojazdami. Trzech kierowało rowerami, jeden zaś mitsubishi. Trzej rowerzyści zostali ukarani wysokimi grzywnami, zaś kierujący pojazdem osobowym stanie wkrótce przed sądem.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący to 33-letni rowerzysta zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w miejscowości Zarajec Potocki. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu półtora promila. Został ukarany grzywną 2,5 tysiąca złotych.

Kolejny to 62-latek zatrzymany przez patrol z Posterunku w Modliborzycach w miejscowości Potok Wielki. Mężczyzna kierował rowerem mając w organizmie ponad dwa promila alkoholu. On również został ukarany grzywną 2,5 tysiąca złotych.

W Janowie Lubelskim natomiast zatrzymany przez dzielnicowych rowerzysta miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. 59-latek został ukarany mandatem 2,5 tysiąca złotych.

Wśród nietrzeźwych kierujących był także 21-latek kierujący mitsubishi. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic w Janowie Lubelskim. Jak ustalili policjanci mężczyzna miał w wydychanym powietrzu blisko półtora promila alkoholu. Teraz kierujący pojazdem 21-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego jazda „na podwójnym gazie” zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. kaczor zbira na trzynastki bo zaraz wybory tsza jakoś odkupić narud ??

    • Akurat te pijaczki tak jak i ty to elektorat Platfusów :). Ps Najwięcej analfabetów jest w Platformie Oszustów

  2. Oby tak dalej. Tak się wykańcza Jarkowi elektorat?. Jeden tak ukarany będzie przekabacał kolejną dziesiątkę, że pis-komuna to jednak „same swoje chłopy” nie są?.

  3. To teraz już nie wiadomo czy kierował citroenem czy mitsubishi?

  4. Rowery na tory!

Z kraju

Sport