690 680 960

Jeden był zły, bo nikt nie reagował na jego zaczepki. Drugi rzucił w samochód szklaną butelką (zdjęcia)

Chełmscy policjanci zatrzymali dwóch wandali. Jeden zniszczył wyposażenie lokalu gastronomicznego. 40-latek był zły, bo nikt nie reagował na jego zaczepki. Drugi zaś groził kobiecie i rzucił butelką w samochód uszkadzając karoserię. Obaj mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

We wtorek policjanci z Chełma otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że agresywny mężczyzna uszkodził wyposażenie lokalu gastronomicznego na terenie miasta. Mundurowi ustalili na miejscu, że 40-letni obywatel Ukrainy wszedł do lokalu i zaczepiał siedzących gości. Kiedy widząc, że nie reagowali na jego zaczepki, swoją frustrację wyładował na krzesełkach, śmietniku i drzwiach.

Po chwili wandal został zatrzymany przez policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad półtora promila alkoholu. Właściciel wycenił spowodowanego przez niego straty na kwotę 700 złotych.

Kolejne zgłoszenie, które wpłynęło do chełmskich policjantów dotyczyło uszkodzenia samochodu oraz kierowania gróźb pobicia 22-latki. Mundurowi ustalili, że 33-letni mężczyzna rzucił w samochód szklaną butelką uszkadzając jego karoserię. Miał również grozić pobiciem właścicielce auta.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna wydmuchał pół promila. 33-latek tłumaczył, że nie rzucał butelką w samochód oraz nie groził kobiecie pobiciem, tylko butelka wypadła mu z rąk, co bardzo go zdenerwowało i dlatego używał wulgaryzmów. Pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę 2 tysięcy złotych.

Sprawcy powyższych przestępstw noc spędzili w policyjnym areszcie. O ich dalszym losie zdecyduje sąd. Za uszkodzenie mienia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Chełm)

12 komentarzy

 1. Czy można ich deportować? Płacić i tak nie zapłacą, a musimy jeszcze ich utrzymywać.

 2. Jak taki krewki ten 40-latek, to go odesłać na front do ojczyzny.

 3. Miał walczyć z ruskim, a walczy z Polakami?

  • Ostatnie byłoby to dla niego wyjście jakbym wygrał wybory.
   Chodzili by jak tryby w szwajcarskim zegarku.

 4. Dasz palec, wezmą rękę…a na końcu ją utnął.

 5. Paralizator powinni mieć na wyposażeniu w barze i to nie żarty akurat.

 6. Kasta wszystko umorzy. Niska szkodliwość, he, he…

 7. Powinien być u Siebie ma wojnie kto pozwolił zdrowych chłopów wpuszczać do Polski, wyłapać wszystkich zdrowych i wystawić za granicę do armii prosto

 8. Odesłać, niech robi za bohatera u siebie. Bo jak na razie to uciekł i dla swoich nic nie jest warty.

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie