Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jechała zygzakiem drogą krajową, miała w organizmie ponad 2 promile

Dzięki reakcji świadka udało się zatrzymać pijaną kierującą mercedesem. 26-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu i w takim stanie udała się w podróż drogą krajową nr 82.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po godzinie 13. Dyżurny włodawskiej policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że drogą krajową nr 82 porusza się nietrzeźwa kierująca. Zgłaszający przekazał, że kobieta nie jest w stanie utrzymać prostego toru jazdy, jedzie tak zwanym „zygzakiem” od pasa do pasa.

Natychmiast na miejsce udali się policjanci i zatrzymali kierującą mercedesem do kontroli drogowej. Jak się okazało po badaniu alkomatem, 26-latka miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Wkrótce mieszkanka gminy Cyców odpowie przed sądem za swoje postępowanie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami. Dodatkową konsekwencją jest to, że 26-latka będzie musiała zapłacić co najmniej 5000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

(fot. Policja)

7 komentarzy

  1. powinna dostać 10 000 tyś na fundusz, 6000 tyś grzywny dożywotni zakaz prowadzenia…konfiskata samochodu…

  2. ale te mlode to blupkowate c…y

  3. Mamy równouprawnienie ,nie widzę powodu aby pijane kobiety traktować ostrzej niż pijanych mężczyzn . Figę jej zrobią .

    • Dlatego niezrozumiałe jest to, że w ogóle podnosisz ten temat. Samochód, kierowany przez pijanego kierującego stwarza takie samo zagrożenie bez względu na płeć.

  4. Te świadczenia niby po 5 tys to fikcja ,bo to jest dobrowolne i nie podlega egzekucji.

  5. Oj tam oj tam.

  6. Rozrywkowe dziewczyny z tego Cycowa… 🙂

Z kraju