690 680 960

Jechał ciężarówką pod prąd, potrącił rowerzystę. Nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj na jednej z ulic Biłgoraja doszło do potrącenie rowerzysty przez pojazd ciężarowy. Poszkodowany cyklista z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek przed południem na ulicy Zamojskiej w Biłgoraju. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 57–letni kierowca samochodu ciężarowego marki DAF jadąc z naczepą wyjeżdżając „pod prąd” ze stacji paliw nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo ścieżką rowerową cykliście.

74-latek nieprzytomny z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Jak ustalili policjanci kierowca ciężarówki był trzeźwy. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Biłgoraj)

6 komentarzy

 1. To, że jechał pod prąd, ma niewielkie znaczenie. Przyczyną wypadku było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Jest jakieś takie niezrozumiałe przyzwyczajenie wśród wielu kierujących samochodami, że na pojazdach na jezdni wymusić nie można, ale nic się złego nie stanie gdy się przyblokuje/wymusi na pieszym czy rowerzyście poruszającymi się dokładnie ta samą drogą (mówię o pieszym idącym chodnikiem i rowerzyście na drodze rowerowej).

 2. Obstawiam, że to przez brak tablic i OC u rowerzysty. Gdyby to miał, to byłby bezpieczny. Wszyscy byliby bezpieczniejsi.
  No i jeszcze z tym tytułem mi nie coś nie pasuje. Równie dobrze mógł on brzmieć:
  „Wjechał rozpędzony rowerem, w bok przejeżdżającej ciężarówki.”
  Ale redaktor dzisiaj wstał chyba inną noga, albo pojechał na urlop i ktoś inny ten nagłówek stworzył.

 3. Русский тролл

  Szkoda kierowcy.

  • Ciężarówka, w kontakcie w rowerem, nie poniosła szkody. Tak więc kierujący ciężarówką nie poniósł szkody. Nie było jej – szkody. Wiec o niej nie pisz.

 4. Do tegoż CPN na ulicy zamojskiej można skręcić z obu kierunków,natomiast wyjechać można jedynie w prawo-jest nakaz jazdy w prawo na Zamość,nie wolno jechać w lewo do centrum

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncert charytatywny dla Nelki Wychodzkiej w Bełżycach
Piknik z produktem polskim w Janowie Podlaskim
Festiwal Oręża Polskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”
Piknik Wojskowy pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”