Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jechał bez świateł, agresywnie zachowywał się na drodze. Był pijany, poszukiwany, posiadał przy sobie amunicję

38-letni mężczyzna, który był poszukiwany listem gończym, został zatrzymany przez parczewskich policjantów. Powodem zatrzymania była jazda bez włączonych świateł oraz agresywne zachowanie na drodze. Podczas kontroli okazało się, że kierujący miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Przed godziną 22.00 w piątek dyżurny komendy policji w Parczewie otrzymał zgłoszenie o pojeździe marki Mitsubishi Pajero, który poruszał się po ulicach miasta bez włączonych świateł drogowych, a kierowca na drodze „zachowywał się agresywnie”, popełniając liczne wykroczenia drogowe i narażając na niebezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Policjanci drogówki skierowani na miejsce zdarzenia zauważyli opisywany pojazd na ulicy Kościelnej w Parczewie. W zatrzymanym mitsubishi znajdował się 38-letni mieszkaniec gminy Lubartów, od którego policjanci poczuli silną woń alkoholu. W bazach danych policji okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez sąd rejonowy w Lubartowie.

38-latek został doprowadzony do jednostki policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu. W chwili zatrzymania nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami, co więcej mężczyzna posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, podczas przeszukania pojazdu, policjanci ujawnili w nim nielegalną amunicję.

Pojazd, którym mężczyzna się poruszał, został zabezpieczony na policyjnym parkingu. 38-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz łamania sądowego zakazu. Odpowie również za nielegalne posiadanie amunicji i popełnione wykroczenia drogowe. Później zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie karę 125 dni pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Policjanci przypominają, że niestosowanie się do orzeczonych przez sąd zakazów jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Natomiast kara jaka grozi podejrzanemu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to dwa lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek zapłaty na wskazany cel określonej przez sąd kwoty, która może wynieść nawet 60 tysięcy złotych. Zaś posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

(fot. Policja Parczew)

5 komentarzy

  1. To chyba ci policmajstrzy powinni oddać odznaki i przeczytać kodeks drogowy, skoro zatrzymują kierowcę do kontroli, gdy ten nie używał świateł drogowych w mieście, he, he…

  2. Nie podano najważniejszego, czy pojazd miał ważne OC i badanie techniczne?

  3. Skoro jest amunicja to i musi być jakiś obrzyn za szafą schowany

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo