Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jakie obroty powinna mieć frezarka do drewna?

Przy profesjonalnej bądź nawet hobbystycznej obróbce drewna frezarka do drewna to urządzenie więcej niż przydatne! Obrabianie materiału przy pomocy tego elektronarzędzia pozwala na precyzyjne prace np. podczas wykonywania głębokich żłobień, więc warto się w taki sprzęt wyposażyć. Na rynku jednak dostępna jest cała masa narzędzi o różnych parametrach, w tym najważniejszym, czyli prędkości obrotowej na minutę. Jak jest optymalna wysokość tego parametru?

Jakie obroty frezarki do drewna warto wybierać, mając na uwadze prędkość obrotową?

Jakie obroty frezarki do drewna powinny ci wystarczyć? Obróbkę drewna możesz już przeprowadzić przy pomocy urządzenia zdolnego prowadzić frezowanie drewna z prędkością 10000 obrotów na minutę. Niemniej czasem proces frezowania drewna wymaga większego nakładu sił i wtedy lepiej skorzystać z rozwiązań, których prędkość obrotów dochodzi nawet do 30 000. Warto jednak mieć na uwadze, że wyższa prędkość obrotowa wbrew pozorom wcale nie jest zawsze lepszym wyborem — czasem materiał poddawany tak intensywnej obróbce może ulec uszkodzeniu czy odkształceniu (może też dojść do przypalenia).

Skoro przy frezowaniu drewna czasem trzeba korzystać z większej, a czasem z mniejszej siły, to czy istnieje rozwiązanie mogące sprawdzić się w każdej sytuacji? Na szczęście tak — to sprzęt do obróbki drewna pozwalający regulować obroty. Na rynku dostępne są rozwiązania pozwalające zmienić poziom prędkości operowania frezem skokowo (czyli przechodząc pomiędzy ustawionymi z góry trybami) bądź płynnie (regulując dokładnie prędkość). Obydwie opcje znakomicie sprawdzają się podczas prac w drewnie. 

Jak znaleźć dobry sprzęt do obróbki drewna?

W jaki sposób łatwo znaleźć sprzęt umożliwiający sprawne i dokładne frezowanie drewna z wysoką prędkością obrotów? Wystarczy mieć na uwadze, że prędkość, z jaką przeprowadzane jest frezowanie, w dużej mierze zależy od mocy silnika. Dobrym wyborem będzie więc sprzęt z porządnym, mocnym silnikiem, o mocy przynajmniej 1700 W — taka frezarka do drewna uznawana jest za sprzęt do prac profesjonalnych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wyposażyć się w narzędzie do obróbki drewna o mocy przekraczającej 2000 W. W ten sposób będziesz przygotowany na to, by wykonywać frezy nawet na bardzo wytrzymałych rodzajach drewna.

Jakie obroty powinna mieć frezarka do drewna?

Współbieżne frezowanie drewna na najwyższym poziomie

Jak maksymalnie zredukować czas potrzebny na znalezienie sprzętu do frezowania, którego moc i prędkość obrotowa będzie równie znakomita, co jakość wykonania? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: postaw na sprzęt do obróbki drewna od tak znakomitych producentów, jak DeWalt czy Makita. Wybierając frezarki do drewna Makita, otrzymujesz narzędzia stworzone przez firmę z ponad 100-letnim doświadczeniem. Japońscy specjaliści słyną z precyzji, z jaką wykonują swoje produkty, i doskonale widać to na przykładzie ich frezarek. Rozwiązania takie jak frezarka górnowrzecionowa Makita DRT50RTJX2 pozwalają na pracę w regulowanym zakresie od 10 000 obrotów na minutę do 30 000. Rotacja frezu ze stali szybkotnącej umożliwia dokładną obróbkę materiału, a rozwiązania takie jak łagodny rozruch sprawiają, że trudno utracić kontrolę nad urządzeniem nawet mniej doświadczonym użytkownikom. 

Jeśli natomiast poszukujesz sprzętu przeznaczonego do najcięższych prac w typie heavy duty, sprawdź rozwiązania od DeWalt, takie jak DeWalt DCW604NT. Frezarki DeWalt, podobnie jak każdy inny sprzęt tego producenta, cechuje ogromna wytrzymałość i odporność na uszkodzenia, dlatego też jest polecany profesjonalistom prowadzącym wyjątkowo intensywne prace związane z frezowaniem drewna.

Sprawdzony sprzęt do frezowania to podstawa!

Gdzie można znaleźć dobry, godny polecenia sprzęt do frezowania? Najlepiej szukać go w renomowanych sklepach z elektronarzędziami, takimi jak Narzedziownia.shop. Specjaliści prowadzący ten sklep mają ponad 30 lat doświadczenia i szczególnie upodobali sobie sprowadzanie najnowszych nowinek technicznych od znanych marek. Co więcej, ich strona internetowa przeszła ostatnio tzw. lifting, i stała się bardziej przejrzysta. Dzięki temu bez problemu znajdziesz wysokiej jakości produkty w znakomitych cenach!