690 680 960

Jak zapowiedział, tak zrobił. Rusza kolejny stok narciarski w naszym regionie

Zamierzał się wyłamać i otworzyć stok już dwa tygodnie temu, jednak w ostatniej chwili zrezygnował. Od dzisiaj jednak obiekt przyjmie pierwszych miłośników białego szaleństwa.

W środę 3 lutego swoją działalność wznawia stok narciarski w Bobliwie koło Izbicy. Informację o jego otwarciu przekazał Jacek Hołubowski, przedsiębiorca i radny z Gdańska. Prowadzi on na Pomorzu firmę zaopatrującą w sprzęt salony kosmetyczne i fryzjerskie. Jest też aktywnym działaczem na rzecz Strajku Przedsiębiorców. Tydzień temu zapowiedział, że zamierza wydzierżawić stok narciarski, aby otworzyć go dla wszystkich.

Jacek Hołubowski ironizował, że w przekonaniu ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego stoki narciarskie są siedliskiem najgorszej zarazy i koronawirusa, dlatego też muszą być zamknięte na 10 spustów i strzeżone, aby niczyja noga tam nie postała.

Tymczasem w nagrodę za cierpliwość uraczyli Polaków otwarciem galerii handlowych. Zapowiedział też, że nie boi się żadnych konsekwencji, gdyż nakaz zamknięcia stoków narciarskich został wydany niezgodnie z prawem. Zwłaszcza, że spełniając podstawowe zasady bezpieczeństwa, nie ma żadnego ryzyka zakażenia się koronawirusem w tego typu miejscach.

Obiekt rusza o godzinie 9.00 i ma być czynny do godziny 16.00. Zarządca obiektu wyjaśnia, że w najbliższym czasie godziny otwarcia mogą ulec zmianie. Obowiązują jedynie płatności gotówką, zaś każda osoba przed skorzystaniem z wyciągu jest zobowiązana do podpisania oświadczenia.

(fot. Stok Bobliwo)

13 komentarzy

 1. Super! Lecę! Zapier…am złapać CoV bo gościu otworzył!

  • bezprawnie i niesprawiedlwieie

   Nikt nie przymusza kowidian do chodzenia gdziekolwiek. Tak samo jak nie powinno być zmuszania zamykania BEZPRAWNEGO legalnych biznesów.

   • „…nie powinno być zmuszania zamykania bezprawnego…” – w jakim to języku? Względnie co to jest „zmuszanie zamykania”?

 2. Popieram. Trzeba skończyć z pisowską mafią!!

 3. Było aż sześć osób😅

 4. bezprawnie i niesprawiedlwieie

  Brawo!

 5. Niemugł poczekać do maja

 6. Bary też otwarte poniekture i pustki w środku

 7. tak trzymać skoro kościoły otwarte !

 8. Skoro ktoś gwarantuje że w jego obiektach nie ma możliwości zarażenia covid i podsuwa oświadczenie o braku odpowiedzialności w przypadku jednak zarażenia to coś tu śmierdzi. Też uważam że powoli należy odmrażać działalności ale robienie tego wbrew ludziom o większej wiedzy na temat epidemii to głupota. Mieszanie łamania prawa z polityką to jest przykład nieczystych intencji. Jeżeli koszty zbójniczej działalności będą większe niż wpływy to jest nielogiczne i nikomu nie potrzebne.Covid zabija równo ludzi z różnych opcji politycznych i nie martwi się polityką.

 9. taka prawda? Co ma pis go tego takie same (lub jeszcze gorsze zaostrzenia) wprowzdzili twoi rządzący merkel, makron i inni na zachodzie. Więc gdzie ta twoja [prawda

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas