690 680 960

Jak urządzić wyjątkowy salon?

Decydując się na urządzenie salonu warto jest wziąć pod uwagę to co najbardziej nam się podoba i nas inspiruje. Salon jest miejscem, w którym w ciągu dnia spędza się najwięcej czasu, dlatego też ważne jest to, aby został on urządzony z gustem i smakiem. Jeżeli nadal zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób urządzić to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w domu, to śpieszymy z garścią pomysłów i zasad, jakie możesz zastosować w swoim domu. Sprawdź jak ciekawie urządzić salon u siebie.

  1. Jakie meble do salonu?
  2. Jak dobrać odpowiedni styl do salonu?
  3. Czy trzeba zachować umiar w urządzaniu salonu?
  4. Jakie dodatki do salonu?
  5. Jakie oświetlenie do salonu?

Jakie meble do salonu?

Jest wiele mebli, które mogą znaleźć się w salonie. Doskonałym przykładem może być klasyczny fotel bujany czy też fotele w stylu skandynawskim. Zawsze powinno w salonie znajdować się miejsce, na którym można odpocząć. Przy fotelach można zainstalować także lampy stojące w wielu kolorach. Wiele osób decyduje się również na postawienie stołu, przy którym można zjeść. Dzięki temu salon spełnia również rolę jadalni. Oprócz tego zawsze warto mieć w salonie szafę, regał oraz komodę – jeżeli nie ma wystarczająco dużo miejsca, to zawsze można postawić na jeden mebel, w którym można składować różne rzeczy.

Jak dobrać odpowiedni styl do salonu?

Nie mniej ważny od mebli, jest styl pomieszczenia salonowego. Ważne, aby pomieszczenie prezentowało się reprezentatywnie, ponieważ to właśnie do salonu najczęściej sprowadza się gości – znajomych czy też rodzinę. Jeżeli chodzi o dobór odpowiedniego stylu do salonu, to warto zastanowić się nad tym, aby był on kompatybilny z resztą mieszkania. Dzięki temu całość domu będzie prezentowała się naprawdę dobrze i unikatowo. A jakie style są najciekawsze? Na pewno ogromną popularnością cieszą się style takie, jak nowoczesny czy industrialny, ale nie tylko. Wiele osób decyduje się na urządzenie wnętrz swojego domu w stylu minimalistycznym czy skandynawskim. Ponadto, nadal sporą popularnością cieszy się styl tradycyjny, klasyczny a nawet rustykalny. Trzeba więc wybrać coś dla siebie!

Czy trzeba zachować u miar w urządzaniu salonu?

Najlepszym sposobem na to, aby salon w twoim domu wyróżniał się na plus jest… zachowanie umiaru. Warto jest zachować umiar zarówno w wyborze mebli do salonu, jak i dodatków czy kolorów. Czasami mniej naprawdę znaczy więcej – i warto się trzymać tej zasady. Dzięki temu pomieszczenie, które urządzisz będzie zawsze prezentowało się schludnie i efektywnie. I co równie ciekawe, takie pomieszczenie jest wtedy znacznie łatwiejsze w utrzymaniu w czystości.

Jakie dodatki do salonu?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie dodatki powinno się wstawić do salonu. Jak już zostało wspomniane, warto jest znać umiar, jednak te dodatki, które mimo wszystko postanowić wstawić do salonu powinny być indywidualne i dopasowane do twojego stylu. Dzięki temu będziesz dobrze się czuć przebywając w salonie, czy to samodzielnie, czy też z przyjaciółmi lub rodziną.

Jakie oświetlenie do salonu?

Nie mniej ważne od stylu, mebli czy dodatków jest oświetlenie – ważne, aby w salonie było jasno, niezależnie od tego, która jest godzina. Warto więc wybrać odpowiednie lampy i żyrandole, które pozwolą na dokładne oświetlenie salonu nawet po zapadnięciu zmroku. Na szczęście z łatwością można znaleźć w internecie wiele, różnych, ciekawych lamp, które można zainstalować właśnie w salonie. Warto więc poszukać czegoś, co będzie idealnie wpasowywać się w twój niepowtarzalny styl.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej