Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

II Mikołajkowy Turniej Zdzichtex Cup za nami. AF Głusk na podium

W hali sportowej w Zespole Szkół w Jabłonnie odbył się II Mikołajkowy Turniej Zdzichtex Cup. W zmaganiach młodych piłkarzy najlepsza okazała się drużyna AF Głusk.

W turnieju uczestniczyło 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. Dwie najlepsze drużyny z grup grały w grupie finałowej o miejsca 1 – 4 zaś pozostali o miejsca 5 – 8. Po pierwszych meczach grupowych nikt nie klarował się na potencjalnego zwycięzcę turnieju. Zarówno w grupie A jak i B o końcowe miejsca decydowały ostatnie mecze.

W grupie A spokojna wyjścia była Akademia Footbolisty Głusk I, zaś o drugie miejsce zdecydował bezpośredni mecz w grupie i bramki, ostatecznie drugie miejsce zajął UFKS Świdnik I. W grupie B sytuacja była podobna, ale dominacja innej drużyny UFKS Świdnik
II. Świdniczanie byli pewni wyjścia natomiast o drugie miejsce walczyła Akademia Footbolisty Głusk z UKS Soccer Lublin. Wynik bezpośredniego meczu był bezbramkowy, natomiast zdecydował bilans bramek, który zawodnicy z Głuska mieli korzystniejszy.

W grupach finałowych zawodnicy nabierali co raz większej pewności w swoje granie. Pierwszy bardzo emocjonujący w tej rundzie mecz AF Głusk I wygrał UFKS Świdnik II 2:1. Natomiast AF Głusk II nie chciał być gorszy i rozprawił się z UFKS Świdnik 3:0.

Najwięcej rumieńców na twarzy kibiców przysporzył mecz AF Głusk I i AF Głusk II, gdzie padł remis 2:2 a bramkę dwie sekundy przed końcem zdobył Konrad Wysocki (AF Głusk II). O 5 miejsce w turnieju walka trwała do samego końca między UKS Soccer Lublin a MUKS Jabłonna. Ostatecznie wynik był bezbramkowy a 5 miejsce przypadło drużynie z Lublina.

Cały turniej wygrała drużyna AF Głusk I, która zremisowała po zaciętym meczu ze swoimi kolegami z AF Głusk II 2:2. Podium uzupełniła drużyna ze Świdnika UFKS II. Gratulacje dla zwycięzców za walkę i konsekwencje w swojej grze.

Końcowa kolejność w turnieju:
1. AF Głusk I
2. AF Głusk II
3. UFKS Świdnik II
4. UFKS Świdnik I
5. UKS Soccer Lublin
6. MUKS Jabłonna
7. LZS Tęcza Bełżyce
8. APC Nałęczów

Turniej odbył się dzięki zaangażowaniu sponsorów, szkoleniowców drużyn i opiekunów. Podziękowania kierowane są w stronę sponsorów Zdzchitex – Zdzisław Czarny, Groszek Jabłonna Tomasz Gutek, ZS Jabłonna, a także rodziców, bez których ten turniej nie miał by tak kolorowych barw.

2016-12-04 09:06:14
(fot. nadesłane)

Komentarze wyłączone