690 680 960

Hulajnogi Bolt mają konkurencję. W Lublinie dostępne są już jednoślady Hopp

Nowy system wypożyczania elektrycznych hulajnóg na minuty wystartował w Lublinie. Za korzystanie z jednośladów trzeba jednak zapłacić więcej, niż u konkurencji.

W niedzielę w Lublinie ruszyła możliwość wypożyczania hulajnóg elektrycznych pod marką Hopp. Oznacza to, że mieszkańcy mają do dyspozycji kolejną, po Bolcie firmę, świadczącą tego typu usługi. Obecnie na terenie miasta ustawionych zostało kilkadziesiąt jednośladów, głównie w ścisłym centrum.

System wypożyczeń jest bardzo podobny do tego znanego wszystkim użytkownikom hulajnóg Bolt. Niezbędne jest zainstalowanie w telefonie aplikacji, która nie tylko wskazuje najbliższą wolną hulajnogę, lecz również pozwala ją odblokować, a następnie uruchomić. Jak wskazuje operator, jednoślady osiągają maksymalną prędkość 20km/h, posiadają potrójny układ hamulcowy oraz kierunkowskazy.

Za korzystanie z nich trzeba jednak zapłacić więcej, niż u konkurencji. Rozpoczęcie jazdy kosztuje 2,50 zł, do tego dochodzi 0,69 zł za każdą minutę wypożyczenia. W przypadku Bolta odblokowanie jednośladu jest bezpłatne, a minuta wypożyczenia kosztuje 0,60 zł.

Hopp jest firmą z Islandii, zajmującą się wypożyczaniem hulajnóg elektrycznych na zasadzie franczyzy. W skrócie za odprowadzany co miesiąc dany procent od obrotów dostarcza przedsiębiorcom jednoślady wraz z aplikacją do ich wypożyczeń. Obsługą całego systemu zajmują się już osoby, które zawarły z firmą umowę.

Na początek, aby przyciągnąć klientów, Hopp Lublin oferuje dwa darmowe przejazdy.

(fot. Hopp)

12 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Hulajnogi, dobra rzecz, ale dla mądrych ludzi (o których co raz trudniej), a dla instrumentów pana Jankiela, to rzucanie pereł przed wieprze.

 2. Super pomysł, gratuluję inwestorowi. Potem durna gimbaza i inne barachło będzie robiła Hopp do rzeki, Hopp w krzaki, Hopp do śmietnika itp itd hehehe

 3. Kolejne śmieci będą zagracać chodniki i trawniki

 4. sposób parkowania tego typu sprzętu wiele mówi o inteligencji użytkowników

 5. Nikomu to nie potrzebne

  Więcej tych śmieci w Lublinie, wystarczy że Bolty są porozrzucane gdzie popadnie na środku chodnika, to jeszcze więcej tego przytargajcie.

 6. Z bolta sporo osób rezygnuje z racji na podwyżkę cen, bo rzeczywiście teraz przestało się opłacać aby podjechać do sklepu na osiedlu czy coś, a tu wchodzi druga firma z uj większymi stawkami.. wróżę ogromny sukces hoppa. XD

 7. Użytkownik takiej hulajnogi powinien płacić mandat za pozostawienie byle jak na chodniku, przeszkadzając pieszym, wypożyczonej hulajnogi. Albo straż miejska powinna zabierać z chodników. A nie idzie się po 22.00 z pracy i walnięte hulajnogi w poprzek chodnika i nie ma jak przejść

 8. Jeszcze nigdy nie używałem , może się skuszę

 9. Wincyj śmieci tego typu, wincyj!

Kursy walut

 • USD 4.3622zł 0.32%
 • GBP 5.2997zł 0.03%
 • EUR 4.6065zł -0.03%
 • CHF 4.759zł -0.14%

Polub nas