Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Hrebenne: Miał w bagażu mini aptekę

Celnicy z przejścia granicznego w Hrebennem ujawnili w bagażu jednego z podróżnych ukraińskie farmaceutyki. Leki przewoził 49-letni obywatel Polski i miały one trafić do prowadzonego przez niego sklepu z suplementami.

Celnicy podczas kontroli autobusy jadącego z Ukrainy do Polski w bagażu 49-latka natrafili na ukraińskie leki. Mężczyzna wiózł w sumie ponad 1,2 tys. kapsułek i ponad 1 tys. tabletek.

– Przyłapany z nielegalnym towarem mężczyzna tłumaczył się niewiedzą. Farmaceutyki wiózł do prowadzonego przez siebie sklepu z suplementami i nie przypuszczał, że nie będzie mógł przejechać z nimi przez granicę. W związku z podjętą próbą przemytu celnicy wszczęli przeciwko 49-latkowi postępowanie – informuje kom. Marzena Siemieniuk rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Teraz mężczyźnie grozi kara za naruszenie przepisów ustawy Prawo farmaceutyczne regulującej przywóz lekarstw na terytorium Polski. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa w tym zakresie celnicy powiadomili Policję w Tomaszowie Lubelskim.

Szacunkowa wartość przejętych farmaceutyków to 1,7 tys. zł.
2016-11-18 09:00:29
(fot. Izba Celna)

2 komentarze

  1. Wydawało mi się,że niezarejestrowane suplementy nie są lekami.

  2. Suplement? Meldonium – Ulubiony środek dopingujący rosyjskich sportowców, poprawia wydolność i zwiększa zdolność regeneracji po długo trwałym wysiłku… Ładny mi suplement 😀

Z kraju

Polityka i społeczeństwo