Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Happening przeciwników zabudowy Górek Czechowskich (wideo, zdjęcia)

W piątek po południu w centrum Lublina odbył się happening przeciwników zabudowy Górek Czechowskich. Jak mówią organizatorzy, w ten sposób chcą sprzeciwić się kłamliwej wg. nich kampanii referendalnej dewelopera.

W piątek o godzinie 16 na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie odbył się happening, którego organizatorem byli m.in. Lubelski Ruch Miejski, członkowie grupy Górki Czechowskie – wietrznie zielone oraz Lubelski Alarm Smogowy.

Na środku lubelskiego deptaka zostały ustawione kartony symbolizujące budynki i przez godzinę organizatorzy przemawiali do mieszkańców miasta, przekonując ich o negatywnym wpływie na środowisko zabudowy mieszkalnej na Górkach Czechowskich oraz zwracali uwagę na kampanię referendalną dewelopera, która wg. nich jest kłamliwa.

Poniżej zobaczycie zapis wydarzenia:

 

 

(fot. wideo lublin112.pl)

69 komentarzy

  1. Górki powinny być, od kilkudziesięciu lat tam się nic nie dzieje, zakrzaczone, brudne. Nowy park posłużyłby w końcu nam wszystkim.

  2. Tak dla parku, tak dla rozwoju miasta. Lublin to miasto wojewódzkie. Jest coraz piękniejsze i racjonalnie gospodarowanie. Nie poddawajmy się grupie lokalnych mieszkańców, którzy swoje mieszkania kupowali w okolicy górek i nie mieli z tym problemu.. teraz wojna bo za oknami mogą mieć bloki…

  3. Ja glosuje na tak!!! Czekam na piękny park i wierzę, że tbv nie wycofa się z przyrzeczenia 🙂

  4. Niech robią park – po co zmieniać warunki zabudowy – niech budują na tym co maja w warunkach i park niech zrobią dla miasta i mieszkańców ! Po co referendum !

  5. wolę już cmentarz niż blokowisko, przynajmniej tyle syfu nie będzie…