Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Grupa lubelskich kibiców żużla zaapelowała do polityków. Proszą, aby nie było podziałów w sprawie stadionu

Kibice lubelskiego żużla wskazują, że nowy stadion potrzebny nie tylko klubowi i kibicom, ale też miastu. Zaapelowali więc do wszystkich, którzy w ostatnim czasie spierają się na ten temat, aby obiekt powstał ponad podziałami.

Grupa kibiców lubelskiego żużla wystosowała apel w sprawie ostatnich zdarzeń, jakie związane są z budową nowego stadionu. Jak już informowaliśmy, w tym tygodniu politycy PiS zapowiedzieli dofinansowanie tej inwestycji tłumacząc, iż miasto sobie nie radzi z jej realizacją. Spotkało się to z dużym oburzeniem zarówno lubelskiego ratusza, jak też polityków opozycji oraz samych kibiców. Politykom zarzucano, że chcą się m.in. wypromować przed wyborami. Przypominano również, że miejscy radni z klubu PiS byli przeciwko wszystkim wydatkom miasta na rzecz sportu żużlowego.

Dziś kibice opublikowali nagranie w którym w pierwszej kolejności podziękowali prezydentowi Lublina Krzysztofowi Żukowi oraz, całemu samorządowi miasta, za to co zrobiono i cały czas jest robione na rzecz budowy nowego stadionu żużlowego. Podkreślają, że obiekt jest potrzebny nie tylko klubowi, nie tylko kibicom, ale też miastu, aby mogło się ono promować, rozwijać i być coraz bardziej atrakcyjnym.

– Dziękujemy panu prezydentowi, że cały czas wspiera nasz klub. Chcieliśmy też podziękować wojewodzie Lechowi Sprawce, oraz Michałowi Moskalowi za to, że zaważyli potrzebę powstania stadionu i przyjechali z konkretnymi propozycjami jego sfinansowania, gdyż doskonale wiemy, że jest to trudna i wymagająca sprawa – mówią kibice.

Miłośnicy żużla wystosowali też prośbę, aby nowy stadion powstał ponad podziałami. Żeby wszystkie strony, które obecnie spierają się na ten temat, podjęły współpracę w celu jak najszybszej realizacji tej inwestycji. Wszystko dlatego, że będzie to z korzyścią dla wszystkich.

– Potrzebujemy stadionu, aby Motor, który zdobył już dwa Mistrzostwa Polski dalej mógł wygrywać. Po to, żeby wygrywało miasto oraz wygrywali kibice, którzy znani są nie tylko w Polsce, ale na całym świecie za swoją miłość do tego sportu – dodali.

Kibice zaznaczyli, iż apel ten wystosowali w swoim imieniu, a nie całej społeczności fanów lubelskiego żużla.

31 komentarzy

  1. Stadionu nie chcą ci niby z Lublina , których zwiało przez przypadek z pola 20 albo 30 lat temu. Wracajcie. U was cisza, spokój, świerze powietrze i ” żużla ni ma „.

  2. Wygra opozycja to wybudują stadion do minii żużla. Hahahaha.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112