Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Groźny wypadek podczas prac polowych, siewnik wciągnął mężczyźnie rękę

Wczoraj podczas prac polowych na terenie gminy Janowiec doszło do groźnego wypadku podczas prac polowych. Poszkodowany mężczyzna z poważnymi obrażeniami ręki został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku podczas prac polowych doszło we wtorek na terenie gminy Janowiec w powiecie puławskim. Jak ustalili policjanci, ojciec wspólnie z synem wykonywali prace polowe polegające na wysiewie zboża.

Podczas gdy ojciec kierował ciągnikiem, syn znajdował się na siewniku, gdzie m.in kontrolował ilość ziarna w zbiorniku. W pewnym momencie, chcąc sprawdzić ile ziarna jest w urządzeniu, 26-latek włożył do niego rękę. Po chwili mechanizm maszyny pobierający ziarno wkręcił mu rękę.

Mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Lublinie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego ojciec, kierowca ciągnika, był trzeźwy. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku.

(fot. Policja Puławy)

7 komentarzy

  1. Wiesiek w berecie

    Po jakiego grzyba jeździł na tym siewniku. Jakby sam ojciec siał nic by się nie stało. Żeby zajrzeć musi się zatrzymać więc siewnik jest wyłączony

    • Masz zupełną rację, po co jeździć na siewniku? Bez sensu jest wożenie takich pasażerów. Wiele, wiele już lat uprawiam pole, sieję zboża, sadzę ziemniaki, po co tam ktoś ma jeździć? Jeżeli mam podejrzenie, że kończy się zboże w siewniku to zatrzymuję maszynę, wysiadam z ciągnika i sprawdzam…

  2. Nie no pogratulować synkowi rozumu. Szkoda że głowy tam nie wsadził. Lepiej by ocenił ilość zboża wtedy?

  3. Ojciec był trzeźwy. A synek?

Z kraju