Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Groźne zdarzenie w szkole. Wybuchła bateria telefonu i doszło do pożaru (zdjęcia)

W miniony poniedziałek w Szkole Podstawowej w Suchowoli doszło prawdopodobnie do wybuchu baterii telefonu komórkowego znajdującego się w plecaku jednego z uczniów. Na szczęście w zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Na miejscu interweniowali strażacy.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek w Szkole Podstawowej w Suchowoli w powiecie zamojskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o wybuchu i pożarze w jednym z pomieszczeń placówki oświatowej.

Po dojeździe pierwszego zastępu z OSP w Suchowoli stwierdzono, że w jednej z sal dydaktycznych, podczas prowadzenia zajęć zapaleniu uległ telefon znajdujący się plecaku jednego z uczniów. Plecak znajdował się w rogu sali, a telefon nie był ładowany.

Nauczyciel relacjonował, że w wyniku tego zdarzenia nastąpiło samoistne przemieszczenie się plecaka w pomieszczeniu. Przed przybyciem zastępów straży pożarnej nauczyciel ewakuował z sali wszystkich uczniów i przystąpił do ugaszenia pożaru, a następnie wyniósł plecak z zawartością poza teren budynku.

Działania straży pożarnych polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oddymieniu pomieszczenia, w którym miał miejsce pożar oraz na pomiarze na zawartość tlenku węgla. W działaniach trwających niewiele ponad 1 godz. udział wzięły: zastęp z OSP w Suchowoli oraz zastęp z JRG Zamość. Wstępne straty oszacowano na kwotę 1 tys. zł.

Groźne zdarzenie w szkole. Wybuchła bateria telefonu i doszło do pożaru (zdjęcia)

fot. PSP Zamość

 

Groźne zdarzenie w szkole. Wybuchła bateria telefonu i doszło do pożaru (zdjęcia)

fot. PSP Zamość

18 komentarzy

 1. No to moto…

 2. Zastanawia mnie czy jest mozliwosc przeprogramowania sterownika baterii i układu ładującego aby zwiększyć napięcie ładowania i doprowadzic do eksplozji – na przykład w skutek zainstalowania szkodliwego oprogramowania.

  • Jak możesz zwiększyć napięcie, które daje ładowarka za pomocą aplikacji, wgl. za pomocą odbiornika ? Takie rzeczy to w podstawówce były tłumaczone..

 3. Dobrze że w szkole głową mu nie wybuchła od myślenia

  • Matkom Polkom jezdem !!! - (choć nie chcem, ale muszem)

   Dzisiejszym małolatom wybuchanie głów od namiaru myślenia i wiedzy, nie grozi, są prawie puste.

 4. A to aź straż była potrzebna ???

 5. Telefon jakiej firmy i jaki model?

 6. To z działu PILNE

 7. Powinien być zakaz przynoszenia telefonów do szkoły.

 8. Dziadek z blokowiska na krzywej lasce

  Ni straszno ,ni śmieszno.

 9. Tylko ku.. plecaka szkoda. Fajny był…

Dodaj komentarz

Z kraju