690 680 960

Lublin: Groził tłuczkiem do mięsa i nożem. Żądał pieniędzy

Lubelscy policjanci zatrzymali 26-latka, który grożąc nożem i tłuczkiem do mięsa zażądał od 46-letniego mężczyzny wydania pieniędzy. Sprawca usłyszał zarzuty rozboju i trafił do aresztu.

Kilka dni temu do jednego z mieszkań przy ul. Lwowskiej wtargnął młody mężczyzna. Popchnął gospodarza i wszedł do środka, po czym zażądał wydania pieniędzy. Intruz groził gospodarzowi pozbawieniem życia. Pokrzywdzony zdołał uciec do sąsiadki, skąd zawiadomił policję. Sprawca uciekł przed przyjazdem policjantów.

– Jak się okazało, mężczyzna zdążył jeszcze ukraść kilkadziesiąt złotych, telefony, komplet kluczy i zegarek o łącznej wartości ponad 370 zł – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

Mężczyzna przyszedł do tego samego mieszkania w nocy i po raz kolejny zażądał od 46-latka pieniędzy.

– Intruz zaczął „przeczesywać” pokoje w celu znalezienia gotówki wyrzucając wszystko z szuflad, przestawiając meble. Ponieważ niewiele znalazł, ze złości zabrał nóż i metalowy tłuczek do mięsa, następnie zaczął grozić nimi 46-latkowi. Chwilę później w zainteresowaniu napastnika znalazły się sprzęty gospodarstwa domowego. Mężczyzna zaczął przygotowywać do wyniesienia antenę teleskopową, pralkę i deskę do prasowania – opisuje zdarzenie asp. Anna Kamola.

Ponownie 46-latek zdołał uciec z mieszkania. Sprawca zaś nad ranem wpadł w ręce policjantów, w momencie kiedy pakował łupy i przygotowywał je do wyniesienia z mieszkania. 26-latek trafił do aresztu. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty rozboju, w tym z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz naruszenia miru domowego.

Grozi mu kara do 15 lat więzienia. Wczoraj sąd aresztował go na 3 miesiące.

68-103138

2017-04-06 10:06:25
(fot. Policja Lublin)

9 komentarzy

 1. Hymm 46 latek czy 26 latek jakos nie jasno napisan

 2. Pewnie tatuś i synek….

 3. KJHGFDSASDFGHJKL

  Jak to ‚przyszedł jeszcze raz do tewgo samego mieszkania’ to dworzec jest że otwarte non stop , bałwan tam mieszkający nic się nie nauczył po pierwszych odwiedzinach. To on go powinien powitać z tłuczkiem a nie odwrotnie — jeden lepszy od drugiego.

 4. Pan Solejuk (w relacji na żywo z ławeczki)

  Że groził, tłuczkiem i nożem to nic dziwnego – póki co oba „przedmioty przypominające broń” można posiadać bez łaskawego pozwoleństwa policji.
  Gdyby ów napadnięty miał dostęp do broni, której powszechnego posiadania nam kolejna ekipa rządząca odmawia, sprawa byłaby już załatwiona, napastnik byłby w stanie stabilnym, a ten któremu grożono byłby w najgorszym przypadku szarpany przez Wysokie Sądy o przekroczenie obrony koniecznej. .

 5. Coś mi tu pachnie obopólną patologią.

 6. Jeszcze skrawki mięsa na tym tłuczku, gość zupełnie nieprzygotowany albo działa wyjątkowo spontanicznie

 7. Musi być nieprzeciętnie silny ten złodziej – sam chciał wynieść tę pralkę?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mecz Charytatywny dla Marcela
Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Sławinie
Piknik Rodzinny z cyklu „Integracje” na Dziesiątej
Potańcówka z tradycją „Hanna prosi do tańca”
Żniwa ze starej fotografii