690 680 960

Groził pracownikom pomocy społecznej, żądał wypłaty świadczeń

Bychawscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kilka razy groził pracownikom ośrodka pomocy społecznej. Agresor przychodził z niebezpiecznymi przedmiotami i wykrzykiwał groźby pozbawiania życia.

Kilka dni temu bychawscy policjanci zatrzymali 49-letniego mieszkańca gminy Jabłonna.

Mężczyzna kilkakrotnie przychodził do ośrodka z niebezpiecznymi przedmiotami, jak np., nóź, metalowy pręt, czy druty żądając wypłaty świadczeń socjalnych dla niego każdego dnia. Groził przy tym podpaleniem budynku.

Podczas jednej z takich wizyt próbował drutem uszkodzić komputer, innym razem chwycił za krzesło próbując zamachnąć się nim w stronę pracowników. Agresor wykrzykiwał ponadto groźby pozbawienia życia.

W końcu agresor wpadł na gorącym uczynku. Kiedy przyszedł do ośrodka, tam czekali na niego policjanci. Mundurowi znaleźli przy nim m.in. nóż i młotek. Mężczyzna był nietrzeźwy.

49-latek usłyszał 8 zarzutów: cztery dotyczące kierowania gróźb karalnych, kolejne cztery – znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Wczoraj sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

2018-06-21 09:41:36
(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. Zamiast do roboty się wziąć i zarobic na kieliszek chleba to chce siłą zabrać to co uczciwie wypracowali ludzie pracy.
  Nigdy nie byłem w OSP i nigdy nie korzystałem z czyjejś pomocy pomimo że pochodzę z wielodzietnej rodziny nawet nie wiem gdzie się mieszczą takie ośrodki ale moim mottem było pracować pracować nawet na trzy etaty

  • Nigdy nie byleś w Ochotniczej Straży Pożarnej?
   No i racja…
   zazwyczaj jak jest jakiś pożar to mało który ze strażaków jest trzeźwy.

 2. Suweren wstał z kolan.

  • Kubuś, suweren? Chyba tego od goleni. Na kolana dopiero padnie, gdyż raptem zabraknie mu tego codziennego chleba, co go w płynnej postaci spożywał. Społeczeństwo na chwilę odetchnie od namolnego ochlajtusa. Lekarstwem jest praca i tylko praca.

 3. Policjanci z Bychawa to jak dzieci zagubione we mgle

  • Studętkom jezdem to wiem, że...

   Bychawa to mała mieścina, każdy każdego zna i trudno jest tam być policjantem, tak więc jestem pod wrażeniej tej skutecznej eliminacji zamachowca.

 4. Tylko patrzeć jak dla takich wyborców rząd uruchomi program wódka+. Z urzędu przydział na pół litra dziennie, na niedzielę 0,7, na większe święta po litrze. A co.. przecież jemu też się należy.

 5. 500+ im się te pieniądze należały

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej