Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Gromadziła nielegalne papierosy, aby nimi handlować. Odwiedzili ją policjanci

Policjanci z Janowa Lubelskiego zabezpieczyli ponad 23 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar należał do 38-latki. Kobieta gromadziła kontrabandę, aby handlować nią z zyskiem.

Wczoraj janowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej realizując własne ustalenia przeszukali miejsce pracy oraz budynek mieszkalny należące do 38-letniej mieszkanki gminy Janów Lubelski. Funkcjonariusze mieli informacje, że kobieta może posiadać nielegalne papierosy.

– W trakcie czynności mundurowi ujawnili kontrabandę. Kobieta posiadała ponad 23 tys. sztuk nielegalnych papierosów, które zgromadziła, aby odsprzedać z zyskiem. Gdyby bezakcyzowy towar trafił na rynek to uszczuplenie należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosłoby ponad 25 tys. zł – wyjaśnia aspirant sztabowy Faustyna Łazur z janowskiej Policji.

Nielegalne wyroby tytoniowe zostały zabezpieczone. Teraz poza przepadkiem dowodów rzeczowych, 38-latce grozi jeszcze wysoka grzywna. Wkrótce sprawą zajmie się sąd.

PRZECZYTAJ

Wojewoda lubelski spotkał się z przedstawicielami protestujących rolników i przedsiębiorcami

8 komentarzy

  1. A co,miała do handlu dopłacać jak szwabskie hipermarkety???

  2. Typowa platformerska złodziejka

  3. Gromadziła na wypadek wojny. Przecież Tfusek i inne pOsły oraz media straszą ruskimi.

  4. A z kąd miała papierosy? Zza Buga od walczących za nas.

  5. Piesek gdzies nie narobil na chodniku, golab nie napaskudzil na auto? To sa prawdziwe probolemy, zaslugujace na ten portal!

  6. Pissowskie zagłębie. Ale mam wrażenie ostatnia że policja po odejściu komendanta co jego brat jest podejrzany o udział w mafii wyłudzajacej VAT wzięła się trochę do tego co powinna.

Dodaj komentarz