Gościeradów: Niebanalna miejscowość i gmina na Lubelszczyźnie (panoramy 360)

Razem ze zwiedzajlubelskie.pl zapraszamy do wirtualnej wycieczki po Gościeradowie. To tutaj historia przeplata się z nieskazitelną przyrodą i pięknymi krajobrazami.

Wiele jest miejsc w gminie Gościeradów, które warto zobaczyć. Znajdują się tam dwa rezerwaty leśne. Pierwszy to Marynopole, chroniący stanowiska jodły. Wstępują w nim rzadkie gatunki fauny i flory. Po rezerwacie można poruszać się, korzystając ze ścieżki dydaktycznej i trasy rowerowej. Doły Szczeckie, to drugi rezerwat leśny, w którym strzeżone są stanowiska buka zwyczajnego oraz wyjątkowe ukształtowanie terenu, składające się z wąwozów, jarów i tzw. suchych dolin.

W miejscowości Łany występują źródliska, które są pomnikiem przyrody nieożywionej. Na Panoramie 360° zamieszczony został film, dzięki któremu już teraz możecie wsłuchać się w uspokajający rytm wody.

Malowniczym miejscem jest staw w Wólce Gościeradowskiej, teren wokół niego został zagospodarowany, aby mieszkańcy i turyści mogli przy nim spędzać wolny czas.

Dzięki Panoramie 360° możecie obejrzeć kościół parafialny zbudowany w stylu nadwiślańskiego neogotyku, Pole „Zjawienia” w Księżomierzu, na którym niegdyś ukazała się Matka Boska płacząca w stroju chłopki, cmentarz z okresu I Wojny Światowej dający świadectwo tragicznych wydarzeń jakie miały miejsce na terenie gminy. Na cmentarzu w zbiorowej mogile pochowano co najmniej 500 żołnierzy.

To tylko nieliczne atrakcje, jakie czekają na przybyszów w Gościeradowie. Na początku zapraszamy do obejrzenia Panoramy, a później do zaplanowania wycieczki.

2015-02-21 12:24:51
(fot. wideo zwiedzajlubelskie.pl)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zlot charytatywny na rzecz Lubelskiego Schroniska Dla Zwierząt
Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie