Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Gorący żurek i kiełbaska z ogniska w centrum Lublina. Lubelska Grupa Poszukiwaczy wspiera WOŚP (zdjęcia)

W centrum Lublina, wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, można posilić się pysznym żurkiem oraz upiec nad ogniskiem kiełbaskę. Zainteresowanie mieszkańców jest spore.

Trwa 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tysiące wolontariuszy, zrzeszonych w ponad 1,6 tys. sztabach, zbiera pieniądze na sprzęt medyczny dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W ramach Finału zorganizowano wiele wydarzeń, które mają zachęcić mieszkańców do wsparcia tej szczytnej akcji. Na placu przed Centrum Kultury Stowarzyszenie Lubelska Grupa Poszukiwaczy rozstawiło kuchnię polową, z której serwuje pyszny żurek.

Rozpalone zostało też ognisko, nad którym każdy chętny może upiec sobie kiełbaskę. Jednak to nie wszystko. Przygotowano też wiele innych atrakcji. W wydarzeniu biorą udział także członkowie Spartans ASG i nie tylko.

(fot. lublin112)

22 komentarze

 1. Po czym poznać bolszewika?A po tym że woła „Daj…daj.daj mówię,bo ci przy…”

 2. Promowania biznesu przestępcy w czerwonych portkach ciąg dalszy….

 3. mówisz ? PIsuarze o Tateuszu z Torunia ? czy jak rząd nieudaczników nie potrafi zapełnić szpitali sprzętem to wszysto w porządku ….

  • Owsik nie zapełnia, a większość tego co zebrane zasila jego i jemu bliskich konta przelane przez kilka innych powiązanych spółek tak, że nawet sam nie wie gdzie i ile utkneło a sądowi ksiąg rachunkowych nie pokazuje. Trzeba być głup[im i ślepym żeby tego nie widzeć.

   • Więc oddaj majątek temu co z Torunia nadaje. Bezdomni mu samochody dają a ty?

   • Co ty dziecko możesz wiedzieć o biznesie. Zobacz jak Twoi okradają Polskę!

    • Dzieckiem może sam jesteś, biznes to widocznie dla ciebie słowo w słowniku….. A że widzisz wszędzie podobnych sobie to wiadomo czym się zajmujesz.

 4. Sanepid w niedziele nie pracuje.

 5. widziałem ptaka cień

  nooo, darmowe koryto to i pielgrzymów pewnie sporo, chociaż talarek wylądował wcześniej w koszyczku.

 6. ale PISuary wyją

 7. Dzwoń konfidencie polaku z małej litery

 8. Już niedługo koniec PiS-u i Kaczafiego.
  Winni zostaną rozliczeni, więzienia się zapełnią.

  • Taaa, tak jak się zapełniły peowcami po 2015. Ciemny lud dalej głosuje na Tutsi albo Hutu, które jak Śledzińska-Katarasińska i paru innych siedzi w sejmie od 100 lat, a potem wielkie zdziwienie, że nic się nie zmienia, a jak się zmienia to na gorsze.

  • W twoich urojeniach raczej….

 9. widziałem ptaka cień

  … a jak gra orkiestra w godziszowie? będzie fotorelacja?

 10. w niektórych parafiach zbierali poproszę o komentarz złodziei PIsowskich ?

Z kraju

Polityka i społeczeństwo