690 680 960

Godów: Pijana rowerzystka pisała SMS-a. Zderzyła się z autobusem

W środę w miejscowości Godów doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystki. Jak się okazało cyklistka była nietrzeźwa, miała ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 16:30 w miejscowości Godów w gminie Chodel w powiecie opolskim. Kierowca autobusu jadący przez tą miejscowości powiadomił policję, że potrącił jadącą rowerem kobietę.

– Policjanci ustalili, że mieszkanka gminy Chodel kierując rowerem pisała wiadomość SMS w momencie, gdy wyprzedzał ją autobus. Kiedy kierowca kończył już manewr wówczas 34-latka straciła panowanie nad rowerem i uderzyła w tył pojazdu – informuje st. asp. Edyta Żur z opolskiej Policji.

Beztroska jazda rowerzystki była spowodowana jest stanem trzeźwości. 34-latka miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

– Na szczęście kobieta nie doznała widocznych obrażeń. Policjanci apelują o trzeźwą i odpowiedzialną jazdę – dodaje st. asp. Edyta Żur.

2016-08-05 07:30:23
(fot. ilustr. pixabay.com)

14 komentarzy

 1. Kto wie kiedy się zakończy selekcja naturalna???

  • Zakończy się wtedy jak zostaniesz sam na świecie i z nudów się powiesisz 🙂

   • Rozpyszczyłeś się waść, agentka towarzyska, na mnie jakbym to ja tę idiotkę wepchął własnymi rencyma pod ten autobus. 🙂

 2. Jarosław Prawdziwy i Sprawiedliwy I - (słownie: pierwszy)

  Wielka szkoda dla społeczeństwa, że przeżyła – pogrzeb jest mniej kosztowny niż leczenie, rehabilitacja i utrzymanie połamanej alkoholiczki, ale przecież to CZŁOWIEK

 3. Ciekawe, w jakiej odległośći wyprzedzał tę rowerzystkę. Czy zachował przepisowy metr i czy nie zjechał do prawej zbyt wcześnie. Nie usprawiedliwiam pijanej kobiety na rowerze, która bawi się telefonem. Biorąc jednak pod uwagę prędkość autobusu, wjechanie w jego tył rowerem podczas prawidłowo wykonywanego manewru wyprzedzania wydaje się dosyć trudne.

  • Trudne, ale jak widać, zupełnie możliwe.
   Nie tylko Polak, ale i Polka potrafi.
   A że też, agentka towarzyska, przeżyła, job jej mat!

 4. Brak mózgu

 5. nie sms-a tylko mieszała w plejliście żeby zmienić kawałek na bardziej disco w klimacie polo albo inny zaśpiew, no i pewnie wpadła jej słuchawka do ucha środkowego … takie czasy

 6. Śmieszne są te apele policji. Ktoś kto jedzie po drodze publicznej z promilami jest po prostu chory, bo alkoholizm to choroba. Tu apele nie pomogą, to trzeba leczyć. Idąc tym tropem policja niech apeluje by gwalciciele nie gwałcili, pedofile nie molestowali, a złodzieje nie kradli.

  • Zatrzymany kierowca pod wpływem alkoholu powyżej 1 promila powinien być obligatoryjnie odwożony do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień na trzy miesiące a pojazd na płatny parking strzeżony. Z zabierania uprawnień nic sobie nie robią.

 7. Jak tej osoby nie znacie to po co sie wypowiadacie i takie brednie piszecie.. az zal słuchać takich ludzi, bajdami sie zajmują aby bo przeciez wy sie tylko tym potraficie zajmowac. I to was trzeba leczyć a nie niby „alkocholików” raz sie komuś zdarzy to od razu alkocholiczka Hahaha śmieszne 😀 Ludzie zajmijcie sie czymś innym a nie plotami 😉

 8. A pozatym czy autobus moze wyprzedzac na zakręcie ? Haha gdzie policja i te przepisy 😉

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli