690 680 960

Gm. Chodel: Funkcjonariusze CBŚ zlikwidowali plantację konopi (foto,wideo)

Funkcjonariusze CBŚ zlikwidowali w poniedziałek 8 lipca plantację marihuany. Uprawa była zlokalizowana na terenie jednego z gospodarstw w gm. Chodel.

120 krzaków i ponad kilogram suszu konopi indyjskich znajdowało się w foliowym tunelu na terenie gm. Chodel. Właścicielem okazał się 43–letni rolnik. Funkcjonariusze CBŚ ustalili, że na jednej z posesji w gm. Chodel znajduje się plantacja konopi indyjskich. W poniedziałek dokonali przeszukania tego terenu. Ich podejrzenia okazały się słuszne.

Na działce ujawnili 10 metrowy foliowy tunel. Wewnątrz rosły 93 sztuki konopi indyjskich. Ponadto funkcjonariusze ujawnili na terenie posesji ponad kilogram suszu konopi. Zatrzymany został właściciel uprawy. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec gm. Chodel. Mężczyzna przyznał się do uprawy marihuany. Policjanci ustalili również, że 43-latek miał jeszcze jedną mniejszą plantację. Ta ukryta była na skraju lasu. Tam ujawnionych zostało 27 sztuk roślin konopi. Łącznie w obu miejscach zabezpieczyli 120 sztuk roślin konopi – informuje KWP Lublin.

Sprawca usłyszał zarzuty uprawy i posiadania znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie