Licealiści z naszego regionu laureatami konkursu na najlepszy spot o bezpieczeństwie pieszych

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło wyniki konkursu na spot związany z tematyką noszenia elementów odblaskowych. Jednym z laureatów są uczniowie z naszego województwa.

Ogłoszony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w całym kraju. Tematem przewodnim było zwiększenie świadomości społeczeństwa, szczególnie młodych osób, w zakresie właściwego zachowania się na drodze po zmroku. Związane jest to z dużą liczba wypadków z udziałem pieszych oraz nierespektowaniem obowiązku noszenia po zmroku elementów odblaskowych. Uczniowie mieli za zadanie nakręcić ok. 40 sekundowy spot, związany z tematyką noszenia elementów odblaskowych, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drodze.

Zainteresowanie konkursem okazało się ogromne. Wpłynęły aż 184 filmy stworzone przez uczniów szkół z całego kraju. Wśród laureatów jest jedna szkoła z naszego regionu, to Katolickie LO im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju. Jej uczniowie zajęli wysokie, gdyż aż II miejsce, tuż za liceum w Sokółce w woj. podlaskim.

Spot uczniów z Biłgoraja nosi tytuł „Bądź widoczny, daj szansę kierowcy” i przedstawia m.in. porównanie idącej ulicą osoby z opaską odblaskową, do tej co odblasku nie posiada. W tym drugim przypadku historia kończy się wypadkiem. Spot nawiązuje do tego, że człowiek idący z odblaskiem jest widoczny w światłach samochodu z odległości około 150 metrów. Bez tego elementu kierowca jest w stanie zauważyć pieszego dopiero z odległości około 40 metrów.

(wideo – LO im.JPII w Biłgoraju)
2015-01-30 21:28:32

3 komentarze

 1. gimnazjaliści? raczej uczniowie Liceum…

 2. Spot powinien być raczej przeznaczony dla kierowców, bo okazuje się, że wina jest głównie kierowców w sytuacjach potrąceń pieszych

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika