690 680 960

Garbów: Papierosy jechały lawetą

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwie osoby, które za pomocą lawety przewoziły papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 29 grudnia w Garbowie w powiecie lubelskim. Funkcjonariusze NOSG zatrzymali do kontroli pojazd lawetę, którą podróżowało dwóch mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego,

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili w pojeździe wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy w postaci o szacunkowej wartości 27 017 zł.

Papierosy znajdowały się w skrytkach konstrukcyjnych pojazdu. W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Funkcjonariusze SG, ustalają pochodzenie zatrzymanych wyrobów akcyzowych.

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku zatrzymali wyroby akcyzowe o wartości prawie 40 mln zł.

2014-12-31 10:46:14
(fot. NOSG)

8 komentarzy

 1. Namierzyli ich z czyjąś pomocą , bo nie wierzę że to był czysty przypadek. Kiedyś takich informatorów nazywano ORMO, dziś wywiadowcy?

 2. Czy w każdym Kraju Unii, kierowców może zatrzymać i kontrolować tyle różnych służb co w Polsce?
  Nadawano uprawnień tyle, że nie długo będzie łatwiej wymienić tych, którym nie wolno kontrolować, niż tych z uprawnieniami.
  I pomyśleć, że kiedyś wystarczała „bohaterska” Milicja Obywatelska, zbrodnicze SB i szmaciarska zbieranina nazywana ORMO.

 3. Nie rozumiem jednego??? Prawo rynku niby w tym kraju ma działać, to dlaczego jeśli jest popyt, ma nie być podaży??
  Rozszyfruję nazwę ORMO Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej. Nie podejmuję się wymienić dzisiejszych służb, jest ich tyle że trudno z pamiętać, a nawet więcej bo ściany też mają uszy?.

 4. anty społeczniak

  Dajecie ludziom warchoły z Wiejskiej zarobic złodzieje to nikt nie bedzie kombinował

 5. Na drugi raz niech sobie dyplomatyczne blachy skombinują i mogą wozić co chcą.

 6. Mogli dla niepoznaki wziąć na pakę jakiś samochód. A tak na pusto jechali i ich ktoś podjeb….

 7. co do tych wszystkich komentarzy to się zgadzam brakuje mi jeszcze jednego żeby nam mogła straż pożarna mandaty wystawiac za złe parkowanie

 8. bułgar a wiesz ze moze? jak zablokujesz droga pozarowa:) poczytaj na ten temat

Kursy walut

 • USD 4.1903zł -1.17%
 • GBP 5.2543zł -0.31%
 • EUR 4.5148zł -0.36%
 • CHF 4.6332zł -0.52%

Polub nas