Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

W garażu podrabiał wódkę. Ze spirytusu, wody i glukozy

Ponad 11 tysięcy butelek jednej z popularnych polskich wódek mógł podrobić 63-latek, który wpadł w ręce policji. W garażu znaleziono wszystko do jej wytwarzania.

Akcję zatrzymania mężczyzny, którego podejrzewano o podrabianie alkoholu chałupniczymi metodami przeprowadzili lubelscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Referatu Grupy Mobilnej w Zamościu Izby Celnej w Białej Podlaskiej. Gdy mundurowi wkroczyli na jego posesję, podczas przeszukania odnaleźli w należącym do niego garażu produkty wykorzystywane do „produkcji” alkoholu. Znajdowało się tam m.in. blisko 3000 litrów odkażonego spirytusu, kanistry z wodą destylowaną, glukozę spożywczą oraz podrobione znaki akcyzy i opakowania na gotową wódkę oraz nakrętki.

Z tej ilości spirytusu mógł on wyprodukować 11 400 butelek wódki o pojemności 0,5 litra. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna podrabiał jedną z polskich wódek, mieszając spirytus m.in. z wodą destylowaną oraz glukozą spożywczą. Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa oszacowana została na kwotę prawie 150 tysięcy złotych.

63-letni Jerzy Z. został zatrzymany. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Izba Celna w Białej Podlaskiej.

2015-05-12 12:26:32
(fot. Policja Lublin)

7 komentarzy

 1. a tylko dlatego, że nie płacił akcyzy 🙂

  • o po butelkach widać o jaką wódkę chodzi… ciekawe czy spożycie w sklepach spadnie, czy nie?

  • Jerry Springer

   A skarb panstwa to nie sa złodzieje, ktorzy szukaja jak to okrasc z pieniedzy pracujacych ludzi ? Dlaczego to nie mozna sobie produkowac w garazu wódki na własny użytek:) moze szykuje mu sie podwojne wesele corki i syna a wiadomo, że gościom weselnym trzeba dać jeść i pić a to wszystko kosztuje niestety.

   • No tak gościom da się kupnej a swojaki berbeluchy się napiją i tak się nie poznają, ty nie pochodzisz gdzieś z krużewnik?( Jerry Springer ) Bo mi coś zalatuję kresami.

 2. To niech nie nalewa w czyjeś butelki bo drugi pomyśli że zaklady spirytusowe syf pędzą.Ostatnio chcialem się schlać ale nic nie wyszło bo markowa wódka byla syf podrabiana i nie dalo sie wypić.

 3. Wątroba ci podziękuje 😀

 4. Fachowiec! Przynajmniej nie truł ludzi metanolem lub inną politurą. A,że może trochę słabsza była to i wątroba niektórym odpoczęła ;).

Wiadomości z info112