W garażu podrabiał wódkę. Ze spirytusu, wody i glukozy

Ponad 11 tysięcy butelek jednej z popularnych polskich wódek mógł podrobić 63-latek, który wpadł w ręce policji. W garażu znaleziono wszystko do jej wytwarzania.

Akcję zatrzymania mężczyzny, którego podejrzewano o podrabianie alkoholu chałupniczymi metodami przeprowadzili lubelscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Referatu Grupy Mobilnej w Zamościu Izby Celnej w Białej Podlaskiej. Gdy mundurowi wkroczyli na jego posesję, podczas przeszukania odnaleźli w należącym do niego garażu produkty wykorzystywane do „produkcji” alkoholu. Znajdowało się tam m.in. blisko 3000 litrów odkażonego spirytusu, kanistry z wodą destylowaną, glukozę spożywczą oraz podrobione znaki akcyzy i opakowania na gotową wódkę oraz nakrętki.

Z tej ilości spirytusu mógł on wyprodukować 11 400 butelek wódki o pojemności 0,5 litra. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna podrabiał jedną z polskich wódek, mieszając spirytus m.in. z wodą destylowaną oraz glukozą spożywczą. Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa oszacowana została na kwotę prawie 150 tysięcy złotych.

63-letni Jerzy Z. został zatrzymany. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Izba Celna w Białej Podlaskiej.

2015-05-12 12:26:32
(fot. Policja Lublin)

7 komentarzy

 1. a tylko dlatego, że nie płacił akcyzy 🙂

  • o po butelkach widać o jaką wódkę chodzi… ciekawe czy spożycie w sklepach spadnie, czy nie?

  • Jerry Springer

   A skarb panstwa to nie sa złodzieje, ktorzy szukaja jak to okrasc z pieniedzy pracujacych ludzi ? Dlaczego to nie mozna sobie produkowac w garazu wódki na własny użytek:) moze szykuje mu sie podwojne wesele corki i syna a wiadomo, że gościom weselnym trzeba dać jeść i pić a to wszystko kosztuje niestety.

   • No tak gościom da się kupnej a swojaki berbeluchy się napiją i tak się nie poznają, ty nie pochodzisz gdzieś z krużewnik?( Jerry Springer ) Bo mi coś zalatuję kresami.

 2. To niech nie nalewa w czyjeś butelki bo drugi pomyśli że zaklady spirytusowe syf pędzą.Ostatnio chcialem się schlać ale nic nie wyszło bo markowa wódka byla syf podrabiana i nie dalo sie wypić.

 3. Wątroba ci podziękuje 😀

 4. Fachowiec! Przynajmniej nie truł ludzi metanolem lub inną politurą. A,że może trochę słabsza była to i wątroba niektórym odpoczęła ;).

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8342zł 0.52%
  • GBP 5.2727zł 0.6%
  • EUR 4.5627zł 0.66%
  • CHF 4.1473zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja