690 680 960

Funkcjonariusze Straży Granicznej pomagają mieszkańcom po ataku zimy

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w swej codziennej służbie realizując obowiązki ustawowe, starają się również pomagać mieszkańcom przygranicznych miejscowości.

-Przy obecnych, niekorzystnych warunkach atmosferycznych odwiedzają ludzi, którzy niejednokrotnie są odcięci od świata. Wysokie opady śniegu uniemożliwiają ludziom starszym i samotnym dotarcie do sklepu, apteki czy lekarza. Funkcjonariusze realizując swe czynności służbowe, niejako przy okazji starają się pomagać w tego typu sytuacjach – informuje rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

A oto kilka przykładów udzielonej pomocy:

– Placówka SG Dołhobyczów, patrol przy użyciu skutera śnieżnego dostarczył odciętym od świata mieszkańcom przygranicznych miejscowości Żabce, Oszczów, Liski, Wólka Poturzyńska, Nowosiółki, Białystok, Hulcze oraz Setniki artykuły żywnościowe (przez ostatnie trzy dni rozwieziono prawie tysiąc bochenków chleba) oraz lekarstwa.

– Placówka SG Chłopiatyn, funkcjonariusze odnaleźli zaginioną mieszkankę m. Białystok, która wyszła do sklepu i ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie była w stanie wrócić do miejsca zamieszkania, patrol funkcjonariuszy przy pomocy skutera śnieżnego dostarczył również żywność oraz lekarstwa do miejscowości Nowosiółki, Żniatyn Liwcze.

– Placówka SG Horodło, patrol przy wykorzystaniu skutera śnieżnego dowiózł żywność do miejscowości Marta.

– Placówka SG Hrubieszów, patrole przy wykorzystaniu pojazdu służbowego i skutera śnieżnego, dostarczają produkty żywnościowe mieszkańcom miejscowości przygranicznych, funkcjonariusze Placówki wielokrotnie też pomagali podróżnym, których pojazdy utknęły w zaspach śnieżnych.

Mieszkańcy pogranicza w rozmowach z funkcjonariuszami SG mówią, iż czują pewniej wiedząc, że co pewien czas w okolicach ich domostw pojawia się patrol Straży Granicznej, na pomoc którego zawsze mogą liczyć.

2014-02-01 13:04:43
(fot. NOSG)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej