690 680 960

Flaki w Piaskach, fasola w Tyszowcach, Miód w Zakrzówku. Gdzie warto pojechać w niedzielę

Miód w Zakrzówku, fasola w Tyszowcach i flaki w Piaskach, oto trzy propozycje na ciekawe spędzenie niedzieli. Poniżej szczegóły wszystkich imprez.

Już po raz ósmy w Piaskach odbędzie się Festiwal Flaków. To tutaj odbywa się największy konkurs na Najlepsze Flaki Lubelszczyzny oraz Zapomniane Smaki w Dawnej Kuchni. Oprócz zespołów złożonych z kół gospodyń wiejskich w konkursie udział wezmą przedstawiciele gospodarstw agroturystycznych oraz restauracje. Czas spędzony w Piaskach będzie umilać Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. O godzinie 19:30 rozpoczyna się Gala Disco Polo. Wystąpią Milano, After Party i Mig. Podczas festiwalu odbędzie się pokaz psów rasowych oraz kiermasz rękodzieła.

Z kolei w Zakrzówku pod Kraśnikiem odbędzie się Święto Mleka i Miodu. Początek imprezy o godzinie 14. Na scenie zlokalizowanej na stadionie zobaczymy występy zespołu tanecznego Maksyma oraz lokalnych artystów. Wystąpi również chór z Ukrainy Lilia. Zostanie rozstrzygnięty konkurs „Pszczoła to skarb” oraz „Potrawa z mleka i miodu”. Wieczorem organizatorzy zapraszają na dyskotekę. Podczas trwania imprezy będzie można zakupić produkty regionalne oraz rękodzielnicze.

Trzecia duża impreza w regionie to Święto Kwitnącej Fasoli w Tyszowcach. Tyszowce są niemal w centrum fasolowych upraw i dlatego raz w roku odbywa się tutaj „Święto Kwitnącej Fasoli”. Tegoroczna impreza będzie połączona z gminnymi zawodami sportowo-pożarniczymi. „Święto Kwitnącej Fasoli” rozpocznie się po południu o 14.30 na miejskim targowisku, a jedną z najbardziej emocjonujących i widowiskowych atrakcji będą konkursy.

– Co roku dużą popularnością cieszą się m.in. konkursy przebierania fasoli i jedzenia zupy fasolowej na czas. Dotychczasowi rekordziści potrafili skonsumować miskę fasolowej w 30 – 40 sekund, ale w tym roku postanowiliśmy nieco utrudnić im zadanie, ponieważ do jedzenia otrzymają nie tradycyjne łyżki stołowe, ale małe łyżeczki – zdradza Grzegorz Piliszczuk, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Tyszowcach, które jest jednym z organizatorów obchodów.

Nie brakuje również w regionie wielu innych ciekawych imprez, np. w Kocku, Białej Podlaskiej, Końskowoli, Rykach, Włodawie, Łążku Garncarskim czy też podlubelskim Motyczu.
2015-06-28 10:11:17
(fot. mat. org.)

8 komentarzy

 1. Flaczki w Piaskach – kiedyś to było TO! Bardzo smaczne i doskonale przyrządzone. Niestety teraz to już nie jest to samo. Dobre flaczki i tatara to trzeba umieć zrobić.

 2. Gdzie jest Zenek M? Nie ma Akcentu nie ma zabawy.

 3. Typek z After Party on nie umie śpiewać, wydaje z siebie jakiś dźwięk jakby miał się dusić.

 4. Rychło w czas ten artykul.

 5. Wiklinowy nocnik

  ########## maja festyny hahaha

 6. Takie artykuły to kilka dni wczesniej sie zapodaje,a nie w dzień imprez .

Kursy walut

 • USD 4.33zł -0.5%
 • GBP 5.3242zł -0.23%
 • EUR 4.6816zł -0.09%
 • CHF 4.7205zł -0.62%

Polub nas