Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński to również potańcówki. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem (zdjęcia, wideo)

Piątkowa potańcówka na Błoniach pod Zamkiem przyciągnęła tłumy osób spragnionych dobrej zabawy. Dziś wieczorem powtórka, tym razem impreza potrwa znacznie dłużej.

Do Lublina ponownie zawitali twórcy ludowi i rzemieślnicy, dla których tradycja jest głównym źródłem inspiracji. Jednak Festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński to również wydarzenie dla miłośników muzyki tradycyjnej. W programie są bowiem koncerty a także potańcówki.

W piątkowy wieczór na Błoniach pod Zamkiem królowała muzyka w wykonaniu podlaskich i poleskich melodii granych przez zespół Hajda Banda / Гайда Банда oraz repertuar wykonywany przez Janusz Prusinowski Trio. Impreza przyciągnęła tłumy osób spragnionych dobrej zabawy.

Dziś o godz. 21:00 kolejna potańcówkę otworzy występ Orkiestry Jarmarku Jagiellońskiego. Zaraz po niej na scenie pojawi się Kapela Cmolaskie Chłopoki oraz Kapela Batareja. Muzycy zabiorą uczestników w wyprawę od Suwalszczyzny, przez Lubelszczyznę, po Podkarpacie. Bawić się będzie można do 2 w nocy.

2 komentarze

  1. Ja prdl tego się nie da słuchać dłużej jak minutę, rzępolenie i męczenie kota hehehe

  2. Po co z miasta robić wieś. Tyle tego zagnieździło się w Lublinie, a malin nie ma kto u matuli i tatula zbierać.

Dodaj komentarz