Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ferie zimowe z Poznaj Lublin z Przewodnikiem!

Od 13 stycznia chętne osoby będą mogły codziennie uczestniczyć w spacerach z przewodnikami po Lublinie. To za sprawą harmonogramu przygotowanego z myślą o feriach zimowych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin we współpracy z lokalnymi przewodnikami. W ramach programu turyści i mieszkańcy miasta mogą wybrać się na zwiedzanie i odkryć ciekawe miejsca w Mieście Inspiracji.

„Poznaj Lublin z Przewodnikiem” to spacery z przewodnikami miejskimi zapoczątkowane w lutym 2022 roku. Poprzednie edycje programu cieszyły się dużym zainteresowaniem – od początku pierwszej edycji wzięło w nim udział łącznie już ponad 2200 osób.

Od 13 stycznia do 11 lutego spacery w ramach programu odbywać się będą codziennie – tak bogaty program stworzony został z myślą o mieszkańcach Lublina, a także okolicznych województw, którzy bardzo licznie odwiedzają nasze miasto podczas ferii zimowych. W programie tradycyjnie nie brakuje wycieczek szlakiem popularnych zabytków i legend, wycieczek tematycznych poświęconych różnym aspektom historii Lublina, spacerów dla rodzin z dziećmi, a także spacerów z przewodnikiem w stroju historycznym. Każdy z nich to świetna okazja, by lepiej poznać miasto i posłuchać ciekawych historii, a różnorodna tematyka pozwoli każdemu chętnemu wybrać interesującą go opcję. Obecnie można już zakupić bilety na spacery odbywające się do 31 stycznia. Harmonogram spacerów, które będą odbywać się od 1 lutego zostanie udostępniony wkrótce.

Oprócz spacerów w języku polskim w programie tradycyjnie znalazły się również wycieczki w języku angielskim przygotowane z myślą o zagranicznych turystach, którzy licznie odwiedzają Lublin, a także cudzoziemcach zamieszkujących nasze miasto. Spacery po angielsku odbywać się będą w wybrane soboty.

Zaletą programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” jest jego kompleksowość – w jednym miejscu zgromadzona jest oferta kilku przewodników, różne tematy, określone są dokładne terminy, miejsca spotkania, a także ceny biletów. Po stronie osoby zainteresowanej udziałem w oprowadzaniu pozostaje jedynie wybór trasy, daty spaceru, a następnie szybki i łatwy zakup biletu w Centrum Inspiracji Turystycznej przy ul. Jezuickiej 1/3 lub za pośrednictwem portalu evenea.pl. Bilety na spacery w języku polskim zakupić można w cenie 30 zł,
a bilety na spacery w języku angielskim w cenie 50 zł. Każda wycieczka trwa od półtorej do dwóch godzin.

Wszystkie informacje na temat programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem” dostępne są na stronie przewodnik.lublininfo.com.

3 komentarze

  1. Niestety… od czasu przejścia na emeryturę nie mam ani ferii zimowych, ani letnich, urlopów, ani też zwolnień lekarskich

  2. Przyjedź zobacz jak wygląda wchód Polski, jest tu trochę patologi, szczególnie w Lublinie, ale ogólnie mamy piękny region

  3. Kurier Lubelski opisał programy w tekście. no i niestety, są inne niż na stronach IT. Ciekawym przypadkiem jest próba znalezienia opisów spacerów na stronach IT. No…. nie popisali się. Strona może ładna graficznie, ale UX leży i kwiczy.

Dodaj komentarz