690 680 960

Fatalne warunki na drogach w regionie. Intensywne opady śniegu utrudniają jazdę, występują opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej (zdjęcia)

Od kilku godzin w regionie występują intensywne opady śniegu. Diametralnie pogorszyły się warunki do jazdy. Doszło też do pierwszych zdarzeń drogowych.

Silne opady śniegu od rana dają się we znaki kierowcom oraz pieszym. Opady występują nad niemal całym obszarem naszego regionu. Na drogach krajowych, wojewódzkich, czy też lokalnych zalega warstwa śniegu, a także błota pośniegowego. Jak nam relacjonują Czytelnicy, warunki do jazdy są fatalne.

Doszło do pierwszych zdarzeń m.in. na drodze ekspresowej S17, m.in. na wysokości Jastkowa została unieruchomiona ciężarówka. Z kolei tam gdzie są wzniesienia kierujący ciężarówkami mają problemy z ich pokonaniem.

Do zdarzeń w związku z intensywnymi opadami śniegu interweniują strażacy. Chodzi tutaj głównie o usuwanie powalonych i pochylonych drzew na drogach, a także nad liniami energetycznymi.

Jak przekazał rano Zarząd Transportu Miejskiego, z uwagi na pogarszające się warunki i ciągle opady śniegu, mogą występować opóźnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Zachęcamy do korzystania z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej, gdzie można zobaczyć rzeczywiste położenie interesującego nas pojazdu.

– W dniu dzisiejszym wszystkie pojazdy obsługujące rozkład komunikacji miejskiej wyjechały na trasy z zajezdni. Niemniej z uwagi na sytuację drogową spowodowaną ciągłymi i bardzo intensywnymi opadami śniegu, występują opóźnienia w kursowaniu. Ponad połowa pojazdów kursuje z opóźnieniami sięgającymi ponad 10 minut. Ruch na mieście odbywa się wolniej. Ponadto na ul. Armii Krajowej na wysokości przystanku Jutrzenki 01 samochód ciężarowy zablokował jeden pas ruchu i utrudnił wjazd na przystanek. Występują tam utrudnienia w obsłudze i ruch odbywa się wolno. Szczególnie trudna sytuacja dotyczy dróg poza terenem gminy Lublin, gdzie komunikacja miejska dojeżdża na teren gmin ościennych. Dodam, że sytuacja jest dynamiczna bo opady śniegu są bardzo intensywne – wyjaśnia Monika Fisz inspektor ds. marketingu i kontaktów z mediami Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

(fot. nadesłane Speed-Bus, Justyna, Arkadiusz, Arek, Janek, GDDKiA)

30 komentarzy

 1. Kurna Olek – gawiedź kupuje jakieś zafajdane SUV-y z napędem niby na 4 kapcie – trochę śniegu popada i jadą 10 km/h. Samochód służy do jechania a nie do stania i grzania w d…
  Jak się boi jeden z drugim to niech w domu choinkę składa a nie wyrusza na miasto.

 2. W związku z ociepleniem klimatu odwołuje zimę! Dosyć tego dobrego wystarczy.

 3. Niewielka szkoda. W tych samochodach, w 80% przypadków, nie jedzie nikt poza kierującym. Jeżeli w jednej osobówce (przeważnie 5-osobowej) jedzie 1,20 osoby, to jak taki system może działać? Ale to nie koniec ciekawostek. Godzinę dziennie to żelastwo pojeździ, a potem przez 23h/dobę stoi, zajmuje miejsce, szpeci otoczenie. A do tego psuje i brudzi chodniki.
  Jak jestem przeciwnikiem wszystkich podatków, to od każdego samochodu powinno być kilka stów podatki miesięcznie.

  • Przecież jest podatek w każdej litrze kupionego paliwa. Opłaty parkingowe na znacznej części miasta, surowe kary za nieprzestrzeganie przepisów, płatne kursy jazdy i egzaminy. Człowiek wszystko przechodzi, godzi się na to, żeby nie zostać wykluczonym ze względu na zamieszkanie, znaczącą odległość od miejsca pracy, ułomność fizyczną, czy wrażliwość na warunki atmosferyczne jak opady deszczu, niskie temperatury. Trudno dziś po mieście jeździć pojazdem z napędem na gaz owsiany.

   • Jakie wykluczenie? Miasto posiada komunikację czy żyjemy w równoległych światach? U mnie w pracy niemal KAŻDY przyjeżdża samochodem wile osób mieszka niedaleko siebie, pomimo kilku prób niemożliwością jest dogadanie się na wspólne dojazdy. I stojąc w korkach na osoby jeżdżące rowerem patrzą się jak na wariata. Godzina 15 zaczyna się szturm na galerie, jeżdżą od sklepu do sklepu w poszukiwaniu okazji. „Ludzie kupują rzeczy, których nie potrzebują, za pieniądze, których nie mają, by zaimponować ludziom, których nie lubią”.

    • Nawet mieszkając w Lublinie, a mając pracę w odległym zakątku miasta, dojazd komunikacją miejską oznacza kilkugodzinną tułaczkę. przed pracą niektórzy muszą dowieść dziecko do żłobka, przedszkola, czy szkoły, bo akurat nie jest to pod nosem. Niektórzy pracują w kilku miejscach, lub potrzebują narzędzi pracy. Sznur pojazdów przy wjeździe do miasta oznacza zamiejscowych, gdzie komunikacja nie dojeżdża, lub w godzinach zbyt późnych. Może wynajem mieszkania bliżej pracy byłby rozwiązaniem, ale mając własne wynajmować? Oczywiście są osoby, które jadą samochodem parę kroków, ale nie generalizujmy. Rower- fajna rzecz, tylko jeśli jest gdzie bezpiecznie zostawić. Rower dzisiaj? Ryzyko złamania i choroby? Znam zatwardziałych rowerzystów, ale w taką pogodę przesiadają się na cztery kółka.

     • Nie twierdzę, żeby rowerem jeździć zimą tylko jaki jest stosunek lemingów do rowerzystów. Mój sąsiad śmiał się ze mnie, że chodzę do sklepu (500 m) na piechotę, bo on to samochodem wszędzie. Na zakupy wystarczy pojechać raz w tygodniu, pieczywo można kupić w osiedlowym sklepie, ale co to za konsument taki niemodny. W dużych miastach rozumni ludzie już dawno zrezygnowali z samochodów. Nie ma gdzie parkować potem w korkach trzeba stać żeby potem znowu nie mieć gdzie zaparkować i po powrocie znowu cyrk z parkowaniem. Zgadza się nowe osiedla budowane są gdzie popadnie jakiejkolwiek włączając w to drogi, ale dlatego, że buduje się bez planu urbanistycznego. Dlatego przy zakupie mieszkania najpierw zwraca się uwagę na lokalizację czy mam dzieci etc. zamiast kupić byle gdzie oby taniej i narzekać, że nic nie ma w okolicy. Ja chodziłem sam do szkoły na piechotę, która była 10 min drogi od domu. Na moją koleżankę której dziecko obecnie samo chodzi do szkoły mówią, że to patologia, bo trzynastolatek sam musi chodzić 🙂 A dla mnie to kalectwo jak ktoś sobie sam nie radzi. Po woli problem samochodów jest rozwiązywany, to koniec tanich aut graty coraz szybciej poznikają, bo kolejne regulacje je wyczyszczą. W Rumunii już się nie opłaci jeździć starym gratem.

      • „potem” to masz na myśli pod pachami ? 😛 ” po woli” to powoli (wolno) czy po woli (zgodnie z wolą ) ”
       Objętościowy twój komentarz tylko „trochę” w nim za dużo błędów ortograficznych i stylistycznych , normalnie „strach się bać ”
       Przytoczona Rumunia stanowi dla ciebie argument ? Żal mi ciebie .

   • Po pierwsze to w każdym litrze a nie w każdej litrze.
    Po drugie naucz się odróżniać podatek od opłaty za korzystanie oraz od kary.
    Po tych dwóch naukach skomentuj powyższy komentarz.

Dodaj komentarz

Kursy walut

 • USD 4.1887zł -0.18%
 • GBP 5.2109zł -0.04%
 • EUR 4.479zł -0.25%
 • CHF 4.6211zł -0.19%

Polub nas